תופעות לוואי של טרופיה צמח stevia

אם אתה מנסה להגביל את צריכת הקלוריות שלך, אבל אתה מתקשה אילוף השן המתוקה שלך אתה יכול לנסות סוגים שונים של תחליפי סוכר. Truvia הוא מותג המשתמש בתערובת של ממתיקים, כולל rebian ממתיק טבעי, שהוא נגזרת של stevia. בעוד טרוביה סטיביה נחשבים ממתיקים טבעיים, יש אפשרות שהם יכולים להיות תופעות לוואי כגון תגובה אלרגית וקלקול הקיבה. בנוסף, כמה אנשים מתקשים עם טעם לוואי.

תגובה אלרגית

אמנם לא אלרגן מזון נפוץ, היו דיווחים על תגובות אלרגיות כדי stevia. תסמיני האלרגיה למזון עשויים להשתנות. צור קשר עם הרופא שלך אם לפתח כוורות, פריחה מגרדת, פה או גרון, כאבי בטן, בחילה, הקאות, שלשולים או קשיי נשימה לאחר שימוש ב- Truvia או בסטיוויה. דו”ח מקרה 2007 שפורסם ב אלרגיה ציין תינוקות עם היסטוריה של אקזמה חווה אנפילקטי הלם לאחר האכילה תה עשה עם סטיביה.

קיבה קיבה

למרות משווק כמו ממתיק טבעי, טרוביה מכיל אלכוהול סוכר בשם erythritol. זה אלכוהול סוכר הוא הוסיף בדרך כלל ממתיקים נמוך קלוריות לשמש סוכן bulking. אלכוהול הסוכר נחשבים נמוך קלוריות סוכר תחליפים כי הם לא נספג לחלוטין. במעי הגס, עם זאת, סוכרים אלה מותססים על ידי חיידקים עלול לגרום גז ונפיחות. בנוסף, כאשר הם נצרכים בכמויות מופרזות, לאלכוהול סוכר עלולה להיות השפעה משלשל, גרימת שלשול.

טעם לוואי מר

Rebiana הוא ממתיק טבעי זה 200 עד 300 פעמים מתוק יותר סוכר, אבל כמה אנשים עשויים להתקשות לעבור את תחליף הסוכר נגזר stevia כי יש לו טעם לוואי מריר. התוספת של אריתריטול בטרוביה אכן עוזרת לשפוך חלק מהמרירות, מה שעשוי להפוך אותו לטעים יותר, כך מדווח המרכז למדע למען הציבור. בזמן הפרסום, כימאים עובדים על דרכים להפוך את ממתיק טבעי פחות מריר, אבל זה יכול גם לעשות את זה פחות טבעי.

חשש לסרטן

מזון ותרופות מינהל רואה rebiana מרכיב GRAS, או מוכר בדרך כלל בטוח. עם זאת, CSPI מדווח כי סטיביה ונגזרותיה לא נבדקו באופן מלא לסיכון לסרטן, וכמה מחקרים שנערכו במבחנים מצביעים על כך שהוא עלול לגרום למוטציות גנטיות העלולות להגביר את הסיכון לסרטן. בעוד מחקרים בבעלי חיים נערכו, CSPI מייעץ כי מחקרים נוספים נדרשים כדי לאשר את הסיכון והבטיחות. כמו כל ממתיק, נמוך או לא, זה תמיד הכי טוב להגביל את הצריכה.