תבלינים כורכום לעומת ספקים

מומחי בישול הודיים ואסייתיים משתמשים בכורכום בצורת אבקת קארי כדי להוסיף תבלינים וצבע למנותיהם, אך אבקה זו משמשת גם ברפואה העממית. השימושים שלה הורחבו לבעיות עיכול, ריפוי פצעים, מחלות עור ותנאי כבד. לאחרונה, מדענים למדו אותו על תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון. עם זאת, רוב המחקר הוא עדיין בשלבי בעלי חיים או שנערך על בני אדם באמצעות ניהול תוך ורידי. התייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת תוספת זו כדי להבטיח שזה בטוח בשבילך.

שימושים

לכורכום יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקות, והוא נלמד במחלות המסתובבות סביב מנגנונים אלה. משמש לעתים קרובות עבור הפרעות בעיכול, כורכום מראה מבטיח לעזור להקל על הסימפטומים של עיכול, גז נפיחות. מחקר שפורסם ב “Journal of Alternative משלים רפואה” בשנת 2009 הראה כי כורכום היה יעיל בדיוק כמו איבופרופן בטיפול אוסטיאוארתריטיס בברך, על פי אוניברסיטת ניו יורק Langone מרכז רפואי. כורכום נלמד גם כמניעה וטיפול בסרטן. ניסויים בבעלי חיים של תוספי פה נראים מבטיחים, אך מתן אוראלי של כורכום אינו נראה יעיל בבני אדם. עם זאת, הממשל תוך ורידי יש קצת הבטחה מחקרים מתקדמים נמצאים כרגע בעיצומה, על פי מכון לינוס פאולינג.

ספייס נגד לְהַשְׁלִים

כורכום הוא צמח שגדל בדרום מזרח אסיה משמש כתבלינים במנות אוכל הודי רבות. זהו המרכיב העיקרי אבקה קארי, אבל זה השורשים ואת הנורות המשמשות תרופה. המרכיב הפעיל בכורכום הוא כורכומין, וזה בערך 2 עד 9 אחוזים של כורכום. כמות כורכום בכורכום, וכתוצאה מכך, אבקת קארי משתנה. כדי להשיג יתרונות טיפוליים, סביר להניח שאתה צריך לקחת תוסף כי standardis כורכום. מצא תוויות לקרוא כורכום 95 אחוזים, אך יש לזכור כי טענות אלה אינם נשלט על ידי ה- FDA. מחקר ספקים לפני הרכישה כדי לוודא שאתה מקבל את התוסף הכי bioavailable אפשרי.

מינון

המינונים של כורכום חייבים לספק 400 עד 600 מיליגרם של כורכומין שלוש פעמים ביום כדי לראות יתרונות טיפוליים, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת לנגון בניו יורק. כמו שורש אבקה מיובש, אתה יכול לקחת 1 עד 3 גרם ליום, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. אם יש לך את שורש לחתוך ביד, 1.5 עד 3 גרם ליום הוא מינון, ואם יש לך 1 ל -1 תמצית נוזל, לקחת 30 עד 90 טיפות ליום. עבור תמיסת מעורבב ביחס של 1 ל -2, לקחת 15 עד 30 טיפות ארבע פעמים ביום. רופא יכול להמליץ ​​על סוג התוספת, ועל המינון המתאים, כדי לטפל בבעיות הבריאות שלך.

בְּטִיחוּת

כורכום כורכומין לחלץ שלה מוכרים כבטוחים על ידי ה- FDA. רק תופעות לוואי בקיבה, כגון בחילות, הקאות ושלשולים. אולקוסים נצפו במקרים קיצוניים, ואם יש לך מחלת כיס המרה, שוחח עם הרופא שלך לפני שתקח כורכום. ישנן ראיות לכך שהוא יכול להוריד את רמת הסוכר בדם, לכן יש לנקוט משנה זהירות אם אתה על סמים סוכרתית. אם אתה לוקח מדלל דם, לנקוט משנה זהירות כי כורכום יכול להפריע לתרופות אלה. כורכום יכול גם להגדיל את כמות חומצת הקיבה שלך אינטראקציה עם כמה תרופות להורדת חומצה הרופא שלך עשוי לרשום.