שימושים ויתרונות: אשכוליות לעומת תפוזים

מאבקי מזון נע בין מי עושה את פרוסה טובה יותר של פיצה קרום דקיק ניו יורק למי יש כנפיים עוף חם. במאבק על תפוזים לעומת אשכולית, אין מפסידים אמיתיים, כמו בית הספר הרווארד לבריאות הציבור ממליץ לאנשים לקבל תשע מנות או 4 ½ כוסות של פירות וירקות מדי יום. כאשר מחליטים בין שני הפירות, מעט מאוד קובע מדוע יש לאכול אחד על השני. זה עשוי להיות הטוב ביותר ליהנות שניהם ואת היתרונות שיש לכל אחד להציע.

תְזוּנָה

שני תפוזים ואשכולית דומים זה לזה במונחים של להיות קלוריה נמוכה עם אפס שומן, כולסטרול או נתרן. אכילת כתום בינוני מלא יספק 80 קלוריות לעומת 60 קלוריות כאשר אוכלים חצי אשכולית. תפוזים יש פחמימות גבוהות יותר, מתפרקים לתוך גרם של סוכר וסיבים יותר אשכוליות. תפוזים לספק ויטמין C יותר, מציע 130 אחוז של הצרכים היומיומיים, כמו גם להיות גבוה יותר בסלניום אחד ויטמיני B, תיאמין. תפוזים יש גם מעט יותר חומצה פולית מאשר אשכוליות. לעומת זאת, לאשכוליות יש ויטמין A משמעותי יותר ב -35% לעומת 2% וקצת יותר זרחן, תוך מתן 100% מהמנה היומית של ויטמין C.

תפוזים אורנג ‘

תפוזים הם בדרך כלל אכלו שלם או juiced. קליפת יכול להיות zested להוסיף טעם מתכונים, ואת זנים חמוצים יותר ניתן להפוך ריבות כדי לעזור להמתיק אותם. פריחת עץ כתום משמשים בדרך כלל תה כמו נוגע דקורטיביים בכמה מדינות אסיה. קליפה יכולה לשמש דוחה שבלול עבור גננים, סוג מיוחד של דבש יכול להתבצע על ידי הדבורים על פרדסים במהלך הפריחה. דבש זה נקרא דבש פריחת הדבש ומרים את הטעם של תפוזים.

אשכוליות שימושים

אשכוליות אכלו בדרך כלל חצי עם סוכר או ממתיקים אחרים על גבי בעוד בפנים הוא לחתוך מן הקליפה עם סכין או כפית. המיץ הוא גם פופולרי כמו משקה ארוחת בוקר. כאשר לא אכל טרי, אשכוליות הוא פרי פופולרי בכוס פירות משומר סלט פירות מתערבב. בכמה מדינות כמו אוסטרליה, אשכוליות הוא נהנה כמו ריבה או ריבה. קליפת הפרי יכולה להיות מסוכרת ומשמשת כמקור לפקטין לשימור של פירות אחרים. שמן קילוף משמש טעם sodas שונים רבים, כמו גם לשפר את הטעם של מיצים אחרים.

אינטראקציות תרופות

אנשים אשר לוקחים תרופות עבור כולסטרול גבוה, לחץ דם גבוה, חרדה או תרופות פסיכולוגיות אחרות צריך לבדוק עם רופא לפני אכילת אשכולית בכל צורה שהיא. בית הספר לרפואה של בית הספר לרפואה של הרווארד קובע שאנזימים מסוימים במיץ אשכוליות ושני מינים של תפוזים, סביליה וטנגלו, מפריעים לספיגת תרופות ברמה של המעיים. בעוד האנזימים מקטינים את הספיגה של התרופות ב -47%, אינטראקציה זו יכולה לגרום לתרופות להגיע לזרם הדם במהירות רבה יותר, מה שגורם לתגובה מהירה יותר של התרופה. עבור אלה שאוהבים פרי בבוקר עם התרופות שלהם, תפוזים הם הבחירה בטוחה יותר.