שחייה בזמן הסבל עם שפעת הבטן

אם יש לך וירוס הבטן, המכונה לפעמים שפעת הבטן, עדיף להישאר מחוץ בריכת שחיה – בין אם זה בריכה ציבורית או שלך. חיידקים, וירוסים וטפילים הגורמים לשלשול והקאות יכולים להתפשט דרך המים, להדביק שחיינים אחרים ולהגביר את הסיכון לחלות, אפילו במים מטופלים, על פי מחקר אוסטרלי שפורסם בעיתון האמריקני לאפידמיולוגיה.

שחייה כאשר חולה

אמנם ייתכן שתרצה “קשה זה,” שחייה ופעילות גופנית אחרת כאשר סובלים מהבטן שפעת או וירוס אחר לא יעזור המחלה שלך. עבודה כאשר אתה חולה עם מחלה גסטרואינטלית ויראלי או חיידקי עשוי להאט את ההתאוששות שלך, הארכת מחלת שניים או שלושה ימים בשבוע או יותר. שפעת הבטן יכולה להשאיר אותך מיובש, חלש ועייף, עם כאבי שרירים ונוקשות משותפת בשל חום, הקאות או שלשולים. כל התנאים הם מסוכנים לשחייה, במיוחד אם אתה שוחה לבד. אם יש לך חרק בבטן, להישאר מחוץ לבריכה לבריאות שלך ובטיחות.

שפעת קיבה “באגים”

חיידקים רבים וירוסים עלולים לגרום לשפעת הבטן ולסימפטומים הנלווים שלשול, הקאות, חולשה, סחרחורת ולפעמים קדחת. בין הווירוסים הנפוצים ביותר הם rotavirus, norovirus ואת adenovirus אנטרי. זיהומים בקטריאליים כגון סלמונלה יכולים לגרום לתסמינים דומים, כמו טפילים כגון giardiasis ו cryptosporidiosis. כל הפתוגנים האלה יכולים לשרוד במים. הם מועברים הלאה אל הקורבן הבא תמימים אשר בולע את המים.

הדבקה והבריכה

מיקרואורגניזמים הגורמים לשפעת הבטן הם מדבקת מאוד, ולכן התפרצויות על ספינות תענוגות ובמקומות סגורים אחרים נפוצים כל כך. כדי למנוע את התפשטות שפעת הבטן, להישאר מחוץ למים במשך שבוע לפחות לאחר להתאושש מחלה ויראלית או בקטריאלית במשך שבועיים אם יש לך מקרה מתועד של טפילים waterborne כגון giardiasis או cryptosporidiosis.

מורחים את הגרמים

בריכת בריכת המים היא כלור, אשר בתיאוריה צריך להרוג את כל מיקרואורגניזמים שגורמים שפעת הבטן. בפועל, זה לא תמיד קורה. קבלת הכלור ברמה הנכונה להרוג חיידקים ווירוסים ללא פגיעה בשחיינים יכול להיות מסובך, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. בקיץ, חם יותר את המים, כך גדל הסיכוי שחיידקים ווירוסים יגדל. ואם אתה שוחה באוקיינוס, אגם או נהר, אין טיפול במים לניקוי המים של פתוגנים. במחקר שנערך באוניברסיטת מונאש מאוסטרליה, החוקרים גילו כי הסיכון לחלות בשפעת הבטן היה גבוה פי שניים עד 14 ימים של שחייה.