רעילות של יוד

יוד הוא מינרל זכר כי הוא נמצא באופן טבעי בגוף האדם הוא נגזר גם ממקורות מזון כגון מוצרי חלב, אצה, haddock, בקלה, perches ו בס הים. בארצות הברית, מלח שולחן מועשר בדרך כלל עם יוד. מולטי ויטמינים ותוספי אשלגן אשלגן משמשים גם מקורות של מינרל זה. במקרים נדירים, צריכת יתר של יוד עלולה להוביל לרעילות.

גבול עליון סובלני

הצריכה היומית המומלצת של יוד למבוגרים היא 150 מיקרוגרם, על פי מכון לינוס פאולינג באוניברסיטת אורגון. עם זאת, הגבול העליון נסבל, המייצג את המינון הבטוח המרבי, הוא 1,100 מיקרוגרם למבוגרים. רוב האנשים, למעט אלה באזורים כמו צפון יפן הידועה בצריכת אצות כבדה, צורכים פחות מ -1,000 מיקרוגרם של יוד ליום.

רעילות מתונה

רעילות מתונה מסומנת בדרך כלל על ידי רמות גבוהות של הורמון מגרה בלוטת התריס, או TSH, בדם. רעילות מתונה, אשר יכולה להתרחש ברמות מעל הגבול העליון נסבל, עלולה לגרום hypothyroidism, או ייצור מספיק של הורמוני בלוטת התריס המווסתים את חילוף החומרים של חומרי הזנה. צריכת יותר מ -1,700 מיקרוגרם של יוד ליום עלולה לגרום לזפק או להגדלת בלוטת התריס, על פי מכון לינוס פאולינג.

רעילות חריפה

רעילות חריפה מתרחשת בדרך כלל במינונים של יותר מ 1 גרם של יוד, על פי מכון לינוס פאולינג. רעילות של יוד חריפה עלולה לגרום לתסמינים כגון שלשולים, בחילה והקאות, וכן תחושת צריבה בבטן, בגרון ובפה. דופק חלש ותרדמת הם גם סיבוכים פוטנציאליים של רעילות חריפה.

שיקולים

למרות הצריכה הכבדה של יוד עלול לגרום לתסמינים רעילים, מינרל זה משמש פונקציות חשובות בגוף האדם כאשר נלקח במינונים המומלצים. יוד מסייע בחילוף חומרים תזונתיים לאנרגיה, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. הוא תומך גם תפקוד בלוטת התריס תקין עשוי לסייע במניעת cretinism, סוג של פיגור שכלי ופיזי.