עקצוץ ידיים ורגליים & אשלגן גבוה

אם הדם שלך יש רמות של אשלגן כי הם גבוהים מהרגיל, אתה עלול לפתח מצב המכונה hyperkalemia. רוב המקרים האלה נובעים מן הכליות להיות מסוגל לחסל אשלגן עודף מן הגוף ביעילות. אתה יכול, עם זאת, לפתח את המצב הזה על ידי השלמת דיאטה עם אשלגן – במיוחד במינונים גבוהים. שוחח עם הרופא שלך לפני נטילת תוספת אשלגן מכל סיבה שהיא.

יתרונות וסיכונים של אשלגן

אשלגן הוא זמין בתזונה, ואכילת מאכלים רבים מדי עשירים במינרל זה, כמו בננות, עגבניות, תפוחי אדמה, ברוקולי, קטניות ודגים, לא גורם hyperkalemia. אשלגן יש צורך לווסת את פעימות הלב, לחץ הדם לשמור על העצמות שלך בריא. אשלגן ממזון עשוי גם לסייע במניעת שבץ, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. בעוד אשלגן חשוב לבריאות, יותר מדי זה יכול להיות השלכות בריאותיות חמורות, כולל עקצוץ בידיים וברגליים פעימות לב לא סדיר. עודף אשלגן בגוף הוא לרוב תוצאה של תוספי אשלגן.

תוספי אשלגן

השלמת דיאטה עם אשלגן יכול להגדיל את רמות הדם. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, מבוגרים צריכים 4,700 מיליגרם ליום. צריכה זו מומלצת גם לנשים בהריון, אך נשים מיניקות צריכות לקחת 5,100 מיליגרם. לא לוקחים אשלגן רק בגלל שאתה חושב שאתה חסר מינרל זה בתזונה. במקום זאת, שוחח עם הרופא שלך. עצמית prescribing זה תוסף תזונה יכולה להוביל סיבוכים בריאותיים חמורים.

סימפטומים של היפרקלמיה

למרות היפרקלמיה היא לעתים קרובות קשה לאבחן, שכן רוב האנשים הם אסימפטומטיים, הסימפטומים לפעמים לפתח. על פי המכונים הלאומיים לבריאות, רמות חריגות של אשלגן בגוף יכולות לגרום לחוסר תחושה ועקצוץ בידיים וברגליים. סימפטום זה עשוי להתבטא גם בזרועות וברגליים. הסיבה לעקצוץ היא תוצאה של הטבע האלקטרוכימי של אלקטרוליט זה. מכון לינוס פאולינג מסביר כי אשלגן מסייע ליצור משהו המכונה פוטנציאל ממברנה, אשר חיוני עבור הדחף העצבי הילוכים. עודף אשלגן בהכרח משפיע על הדחף העצבי שלך, ובכך גורם עקצוץ לאורך העור. חולשה, עייפות, דפיקות לב ואפילו שיתוק עשויים ללוות את תחושת העקצוץ.

טיפול בהיפרקלמיה

טיפול עקצוץ הידיים והרגליים מ hyperkalemia לעיתים קרובות כרוך טיפול רפואי, לפעמים אפילו טיפול רפואי חירום, בהתאם לחומרת המצב שלך. הרופא יבצע בדיקות כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר, אשר עשוי לכלול סידן תוך ורידי, סודיום ביקרבונט או משתנים. כמה אנשים יצטרכו דיאליזה כדי לתקן את רמות אשלגן שלהם. אפשרויות התערבות רפואית תלויים ברמות אשלגן בסרום ובסיבוכים בריאותיים אפשריים, אשר יכולים לכלול הפרעות קצב ודום לב.