סיבים בטוחים במהלך ההריון

מזונות עשירים בסיבים כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים, כמו גם הרבה מים, יכולים לעזור להקל על עצירות במהלך ההריון. סוג אחד של תוספת סיבים, פסייליום, הוא גם בטוח ויעיל לשימוש במהלך ההריון. בנוסף לתזונה ולתוספות, המרכז לתינוקות ואגודת הריון האמריקאית מציינים שרמות גבוהות של ברזל – אשר לעיתים נמצאות במולטי-ויטמינים טרום לידתיים – יכולות להיות גורם מרכזי לעצירות במהלך ההריון. חשוב, עם זאת, לדבר עם הרופא שלך לפני שינוי מולטי ויטמין טרום לידתי.

עצירות במהלך ההריון יכולה להיות בעיה נפוצה מאוד, מציין בייביסיטר. ההורמון פרוגסטרון, המסייע להרגעת השרירים, כולל אלה במערכת העיכול, נמצא בכמויות גבוהות יותר אצל נשים הרות. זה מרגיע אפקט יכול להאט את התנועה של מזון דרך מערכת העיכול. בנוסף, הרחם גדל בגודל, מפעיל לחץ על פי הטבעת. השפעות משולבות אלו יכולות להשאיר נשים הרות המחפשות הקלה בכל צורה אפשרית.

Psyllium מגיע עשבי תיבול דמוי שיחים המכונה Plantago ovata. זה סוג מסיס של סיבים סופג מים יוצר מסה “bulking” פעם אחת בתוך מערכת העיכול. המסה ואז מסייע להעביר מזון דרך מערכת העיכול והחוצה של הגוף. על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, מספר מחקרים מעוצבים היטב הוכיחו כי פסייליום יכול לעזור להקל על עצירות. בנוסף, לפסייליום יש יתרונות בריאותיים אחרים, כולל היכולת לעזור להוריד את לחץ הדם, הכולסטרול ואת הסיכון למחלות לב.

בנוסף לשתייה של הרבה נוזלים, צריכת דיאטה עשירה בסיבים, פעילות גופנית באופן קבוע ולקחת מעל לדלפק ספקים המכילים במיוחד psyllium יכול לעזור לרכך את תנועות המעי ולהפחית עצירות. איגוד הריון האמריקאי נתן פסייליום דירוג של “בטוח בטוח או בטוח” לשימוש במהלך ההריון. MedlinePlus גם מדורג psyllium בטוח בטוח עבור נשים בהריון הנקה.

בעוד שהפסיכיאום נחשב בדרך כלל בטוח לנשים בהריון, מנהל המזון והתרופות האמריקני מזהיר כי מאחר ותוספי מזון אינם עוברים תהליך בדיקה והערכה זהה לתרופות מרשם, חשוב להתייעץ תחילה עם הרופא לפני השימוש בתוספים צמחיים כלשהם כאשר אתה בְּהֵרָיוֹן. אתה לא צריך להשתמש בשמנים מינרליים במהלך ההריון כי הם מקטינים את הקליטה או משלשל חומרים מזינים כי יכול לעורר התכווצויות הרחם ולגרום להתייבשות, על פי האגודה הריון האמריקאי.

הריון ועצירות

א Bulking סיבים

פסייליום נחשב בטוח

להתייעץ עם הרופא שלך