סוג של תזונה אצות

אם אתה רוצה לשלב מזונות בריאים יותר לתוך הדיאטה שלך, שקול להוסיף אצות – אתה יכול למצוא אותו בחנות מזון הבריאות המקומי שלך, שכותרתו אצות. אצות מסוימות יוצרות מבנים גדולים דמויי עלים – האצה “צמח” – בעוד אחרים, כגון spirulina, קיימים כתאים בודדים. אצות מציעה שפע של ערך תזונתי, להגדיל באופן משמעותי את צריכת המזון התזונתי שלך, אבל זה גם מכיל כמות ניכרת של נתרן.

אצות הוא נמוך קלוריות – אגר, אצה, spirulina גלם wakame להכיל רק 21, 34, 26 ו – 36 קלוריות למנה 1 כוס, בהתאמה. רוב הקלוריות של אצות מגיעים פחמימות, אשר מקדמים את בריאות המעי ומספקים אנרגיה דלק לתפקוד התאים שלך. אצות ווקמה גבוהות יותר בפחמימות מאשר אגר וספירולינה – הן מציעות כ -7.5 גרם פחמימות למנה בהשוואה ל -5.5 אגר ו- spirulina של 2.4 גרם. אגר, אצה ווקמה הם נמוכים בחלבון, בשעה פחות מ 3 גרם למנה, בעוד spirulina מציעה 6 גרם לכל כוס.

צריכת אצות מסייע להגביר את צריכת ויטמין שלך. בחירת אגר, אצה או wakame מגביר את צריכת החומצה שלך – הם מספקים 17 אחוז, 36 אחוזים או 39 אחוז מהצריכה היומית המומלצת עבור חומצה פולית, בהתאמה, על פי המכון לרפואה. חומצה פולית זו מסייעת לכם לסנתז דנ”א, התומך בצמיחת תאים חדשים, וגם מסדיר פעילות גנטית. Spirulina מגיע ארוז עם riboflavin, ויטמין חשוב לתפקוד הכבד. אצה מכיל גם ויטמין K, חומר מזין המעורבים בריאות כליות קרישת הדם, בעוד wakame מציע ויטמין A, אשר חשוב עבור המערכת החיסונית הפונקציה.

השתמש אצות כמקור של מינרלים חיוניים. אצה, ספירולינה, אגר ווקמה מספקים כמות משמעותית של ברזל – 2.3, 2.8, 1.5 ו -1.7 מיליגרם לכל כוס, בהתאמה – כדי לעזור לך לצרוך את 18 מיליגרם הדרושים מדי יום על ידי נשים ו 8 מיליגרם הדרושים על ידי גברים, על פי המכון לרפואה. ברזל תומך הבריאות שלך כי זה עוזר לספק את התאים עם אספקה ​​מתמשכת של חמצן וגם עזרי ייצור אנרגיה. אצות מכיל גם כמויות קטנות יותר של מינרלים אחרים, כולל מגנזיום וסידן, שני חומרים מזינים הדרושים לעצמות בריאות.

לצרוך כמה סוגים של אצות במתינות כדי למנוע צריכת נתרן יותר מדי. הדיאטה שלך לא צריך להכיל יותר מ 2,300 מיליגרם של נתרן יומי, באופן אידיאלי אתה צריך לכסות את צריכת שלך ב 1500 מיליגרם, ממליץ על המכון לרפואה. מנה אחת של אצות ווקמה תורמת כמות משמעותית כלפי הקצבה היומית שלך – כל כוס מכילה 698 מיליגרם, המהווה 30% מהגבול היומי המרבי שלך. במקום זאת, בחר אגר כמו אצות נתרן נמוכה – מנה מכילה רק 7 מיליגרם – או אצה או spirulina כמו מקורות נתרן מתון. אצה אכול 186 מיליגרם למנה ו spirulina שוקל ב 98 מיליגרם.

מידע בסיסי תזונה

ויטמינים מועילים

מינרלים חיוניים

נתרן חששות