מעגלים חשוכים מתחת לעיניים

אם אתה סובל עיגולים כהים מתחת לעיניים שלך, אתה כנראה עייף של אנשים שואלים אותך אם אתה חולה או עייף. יש מגוון של גורמים בסיסיים – ותרופות אפשריות – עבור מעגלים כאלה, אשר יכול להוריד את ההערכה העצמית שלך ולגרום לך מהסס לעסוק בפעילויות קבוצתיות הקשורות לעבודה חברתית.

תנאי משותף

על פי מחקר שבוצע על ידי יצרנית מוצרי היופי Clinique ודווח על ידי “ניו יורק טיימס”, 53% מתוך 13,000 נשים שנסקרו דיווחו כי מעגלים ונפיחות מתחת לעיניים היו דאגתם היפה ביותר. זה לא רק נשים, לעומת זאת, כמו גברים רבים סובלים את המראה של “עיניים דביבון” גם כן. “ניו יורק טיימס” צוטט בדוח של קבוצת מחקר שוק, מינטל, המציין כי מוצרי אנטי אייג’ינג, הכוללים את הטיפולים הרבים במעגל כהה בשוק, גדלו מ -588 מיליון דולר ב -2001 ליותר ממיליארד דולר ב -2006.

גורם תזונתי והרגלי

לפעמים, עיגולים כהים הם פשוט תוצאה של לא מקבל מספיק או מספיק שינה עקבית. אתה צריך להתמקד מקבל מוצק שמונה שעות שינה הולך לישון באותו זמן מדי לילה כדי לספק את הגוף שלך מנוחה עקבית. עישון הוא גורם נוסף, שכן הוא נוטה להגביל את זרימת הדם דרך כלי הדם, כולל אלה מתחת לעיניים.

אלרגיות

אלרגיות הן עוד גורם פוטנציאלי של עיגולים כהים שלך בגלל התגובה היסטמין הם לעתים קרובות לגרום, כמו גירוד בפנים זה עלול לגרום לך לשפשף את העיניים. אם יש לך אלרגיות ואתה מאמין שזה עלול לגרום המעגלים שלך, להתייעץ עם רופא על תרופות נגד אלרגיה. התוצאות עשויות להיות כפולה: פחות תגובות אלרגיות, ומראה רעננה מתחת לעיניים.

היפרפיגמנטציה

למרות הרגלי תזונה וגורמים אחרים יכולים לגרום עיגולים כהים, זה יכול גם להיות מצב תורשתי או תוצאה של היפרפיגמנטציה. היפרפיגמנטציה מתרחשת כאשר כתמי עור הופכים כהים יותר, כי הגוף שלך מייצר כמויות מוגזמות של מלנין, החומר הטבעי המופיע בצבע העור. זה נפוץ במיוחד אנשים כהים עור אלה של המזרח התיכון, היספני ומזרח הודו.

אפשרויות טיפול רפואי

אם אורח חיים ושינויים תזונתיים לא להפחית את כהה מתחת לעיגולי העין, ישנם טיפולים רפואיים כדי לעזור את המצב. הרופא שלך יכול לרשום ארבעה טיפולי אור חזקים יותר (IPL) כדי להחליק את העור ולהשמיד את תאי העור החשוכים מסביב לעין. קרם עור בהירים המכילים חומצה kojic או hydroquinone עשוי גם לעזור להבהיר את אזור העין מתחת. במקרים מסוימים, ניתוח עפעפיים או blepharoplasty צריך להסיר עור נפוח שגורם להופעת צללים כהים מתחת לעיניים.