מה לא בסדר עם שתיית קפאין בעת ​​נטילת אנטיביוטיקה?

אם אתה לשים על אנטיביוטיקה עבור זיהום בקטריאלי, הרופא שלך עשוי לייעץ לך לצמצם את השימוש קפאין שלך בזמן שאתה על התרופה. כימיקלים מסוימים – קפאין כלולים – יכולים לתקשר עם אנטיביוטיקה. באופן כללי, עם זאת, זה לא מסוכן כשמדובר קפאין, אבל זה יכול לגרום לך להרגיש לא נוח.

אַנְטִיבִּיוֹטִיקָה

אנטיביוטיקה כוללת מגוון רחב של תרופות שונות שפועלות בגוף בדרכים שונות: המשותף לכולם הוא שהם הורגים חיידקים. מינים חיידקים שונים מגיבים אנטיביוטיקה שונים, ומכאן מגוון רחב זמין. אם יש לך זיהום חיידקי – ורק הרופא שלך יכול לקבוע אם מחלה היא בשל מין חיידקי לעומת וירוס, אשר אתה לא יכול להרוג עם אנטיביוטיקה – הרופא שלך עשוי לרשום קורס של אנטיביוטיקה.

קָפֵאִין

קפאין גורם לך להרגיש ערני וקשוב כי זה מגרה את הסימפטיה – המכונה לעתים קרובות “קרב או טיסה” – סניף של מערכת העצבים המרכזית שלך. מערכת זו גורמת קצב הלב שלך כדי להגדיל. אתה גם נושם מהר יותר ויותר, ועוד דם זורם לשרירי הפריפריה שלך כאשר אתה נתון להשפעת הקפאין, מסבירה ד”ר לורלי שרווד בספרה “פיזיולוגיה אנושית”. קצב חילוף החומרים שלך עולה, ואם אתה שותה יותר מדי קפאין, אתה יכול להתחיל להרגיש כאילו הלב שלך הוא מירוץ. אתה יכול גם להרגיש עצבני או מעט חולה.

קפאין ואנטיביוטיקה

כמה שילובי סמים הם די מסוכן, ולכן חשוב כי הרופא שלך יודע כל תרופה ותוספת – כולל ויטמינים ועשבי תיבול – כי אתה לוקח לפני שהוא קובע אנטיביוטיקה או גלולות אחרות בשבילך. השילוב של קפאין ואנטיביוטיקה אינו צפוי להיות מסוכן, אך אנטיביוטיקה מסויימת יכולה לשנות את הדרך בה הגוף שלך מעבד קפאין, מסביר Drugs.com. זה יכול לגרום כמות של קפאין כי בדרך כלל להשאיר אותך מרגיש קשוב, כדי לגרום לך להרגיש די חולה.

הנחיות כלליות

אם הרופא שלך אומר לך להימנע קפאין לחלוטין בזמן אנטיביוטיקה, אתה יכול לשאול אם זה עניין של בטיחות או נוחות. רוב הרופאים יעצו לך להגביל את צריכת הקפאין שלך עד שתדע איך זה ישפיע עליך בזמן שאתה על אנטיביוטיקה. אם הרופא שלך מרגיש שזה יכול להיות מסוכן לך לצרוך קפאין בזמן שאתה לוקח סוג מסוים של אנטיביוטיקה, עם זאת, הקפד לעקוב אחר ההוראות שלה. זכור כי קפה אינו המקור היחיד של קפאין, זה תה, משקאות מוגזים רבים ומשקאות אנרגיה, כמו גם.