מה לאכול ולא לאכול על דיאטה ללא גלוטן

אם יש לך מחלת צליאק או חוסר סובלנות גלוטן, הגוף שלך אינו מסוגל כראוי לעכל גלוטן, חלבון חיטה וכמה דגנים אחרים. אם זה המקרה, גלוטן רב עלול לגרום לשלשולים, התכווצויות ונפיחות – וייתכן שיהיה עליך לעקוב אחר דיאטה נטולת גלוטן כדי להישאר ללא תסמינים. הבנת אילו מאכלים מכילים גלוטן יכול לעזור לך לדעת מה אתה יכול ולא יכול לאכול.

חיטה אסורה על דיאטה נטולת גלוטן כי היא מכילה גלוטן. אתה לא יכול לאכול מוצרי חיטה כגון לחם לבן או חיטה, בייגלה, פסטה או דגנים המכילים חיטה. אחרים מכילים גלוטן דגנים כדי למנוע לכלול שיפון, triticale, בורגול, שעורה, קוסקוס ו durum. אתה יכול לקבל גלוטן ללא גרגרים כגון תירס, פשתן, amaranth, דוחן, קינואה וכל סוגי האורז. אתה יכול להשתמש אגוזים קמח סויה כחלופות לקמח חיטה אם אתה אפייה.

אתה יכול לקבל את רוב המוצרים שאינם מכילים דגנים. דיאטה נטולת גלוטן מאפשרת את כל פירות וירקות טריים וכל פירות וירקות קפואים משומר כל עוד הם מכילים שום רוטב. ירקות מבושלים הם מחוץ לתחום, על פי אוניברסיטת ניו יורק Langone מרכז רפואי. אתה יכול לקבל חלב, גבינה גבינת שמנת, טופו, בשר טרי, עוף ודגים וביצים. אגוזים ו בוטנים הם באופן טבעי ללא גלוטן גם כן. הימנע בשרים לחם, עוף ודגים.

מזונות מסוימים, כגון רטבים ומרינדות, יכולים להכיל כמות קטנה של גלוטן. ניו יורק Langone מרכז רפואי מזהיר כי אתה צריך להימנע רוטב טריאקי, רוטב סויה חומץ מלט על דיאטה ללא גלוטן. מרינדות בשר ופירות ברוטב סמיך מכילים גלוטן. השתמש מזון ללא גלוטן במקום לטעם המאכלים שלך. אתה יכול לקבל חרדל, עשבי תיבול וחומץ אחרים על דיאטה ללא גלוטן. באר וכמה משקאות nondairy, כגון חלב סויה וחלב אורז, יש גלוטן, אבל אתה יכול לקבל אלכוהול מזוקק.

מזונות מסוימים, כגון יוגורט שיבולת שועל, צפויים להכיל גלוטן, אבל הם עשויים. רק לצרוך זנים של מוצרים כאלה אם התוויות שלהם טוענים כי הם ללא גלוטן. מינהל המזון והתרופות האמריקני מסדיר תוויות תיוג לתעשיית המזון, וקובע סטנדרטים מחמירים כאשר מזון יכול לשאת תוויות ללא גלוטן. אנשים מסוימים בוחרים לעקוב אחר דיאטה נטולת גלוטן לפני שהם מאובחנים עם רגישות גלוטן או מחלת צליאק, אבל ניו יורק Langone המרכז הרפואי מסביר כי חוקרים קליניים לא חשפו כל היתרונות לעשות את זה.

בחר גלוטן ללא גרגרים

לדעת אילו מזונות הם באופן טבעי ללא גלוטן

שעונים עבור מזונות גלוטן צפוי

שיקולים אחרים