מה זה כדורגל?

כדורי רגל נעשו מתוך מגוון של חומרים לאורך השנים, כולל שלפוחיות, עורות, גומי, צבע, עור וחוט. לדברי טימותי גיי ב “כדורגל פיזיקה: המדע של המשחק,” את צורת הכדור הוא ספירה לאחור. צורת כדור שטוח זה לא רק עושה עבור מקפץ בלתי יציב ומעודד fumbles, זה דורש קבוצה מסוימת של חומרים לייצר.

הכדורים הראשונים שנזרקו בשנות השישים של המאה ה- 18 לא הושלכו לולייניות הדוקה. הם הושלכו בשתי ידיים כי הם היו עגולים. בימים שלפני גומי מגופר הפך חומר נפוץ ו נרכש, כדורים נעשו מתוך שלפוחיות של חזיר. כדורים משלפוחיות בעלי חיים היו נפוצים, הם היו יציבים והם היו עגולים. הם היו גם ברוטו כל כך שהם היו לעתים קרובות עטוף עור או כיסוי עור חזיר – ומכאן הכינוי החזיר של כדורגל עד עצם היום הזה – קשורה סגור עם שרוכים.

גומי החל להחליף את שלפוחית ​​החזיר כגרעין של כדורגל בשנות השבעים. אבל בגלל גומי היה חדש, הכדורים דלף הרבה אוויר ובדרך כלל הפך צורה מלבנית יותר פחות עגול במהלך המשחק. בסופו של דבר הם נראו כמו אבטיח יותר מכל דבר אחר אחרי 60 דקות של משחק. העור והשרוכים נותרו מכסים את הכדור. בשנת 1906, הופעת המעבר קדימה שינתה את משחק הכדורגל ואת צורת הכדור.

גורמים רשמיים בשנות השלושים הפכו את הכדור לקטן יותר כדי להתאים את הרכיב העובר החדש של המשחק שהוביל את המעבר קדימה. עכשיו זה יכול להיות מחזיק ביד אחת כדי לעבור. גורמים רשמיים שמרו גם את השרוכים על הכדור, ואת העור החיצוני כיסוי כדי להיות מסוגל לתפוס את זה בצורה יעילה עבור עובר.

העיצוב והחומרים שנכנסים לכדורגל היום הם עדות לכמה שחולפים שינו את המשחק, וכמה גדול משחק טלוויזיה משחק במשחק. לדברי המדען ספורט דן פיטרסון, כדורגל שוקל 14 עד 15 עוז. כדור גומי בתוך הוא עטוף כיסוי עור מרקם כדי לספק אחיזה. השרוכים נשארים גם לסייע ב מרתק. שני הקווים הלבנים משני צדי הכדור מקלים לראות את הכדור מתחת לאורות במהלך משחקי הלילה, וקל יותר עבור האוהדים לראות בטלוויזיה.

כדורי רגל מוקדמים

גוּמִי

שינוי גודל

כדורגל של היום