מה זה גוארנה לחלץ?

גוארנה הוא צמח shroubbery כי הוא יליד צפון ברזיל וונצואלה. גוארנה הולך בשמות אחרים: קקאו ברזילאי, paullinia, cupana, לחם גוארנה, זום ו מסטיק guarana או להדביק. גוארנה היא בדרך כלל ingested כמו אבקה או מעורבב עם מים או משקאות אחרים. שימוש בגוארנה וכל תוספת צמחים אחרת אינו תחליף לטיפול רפואי וייעוץ. בדוק את הרופא לפני תחילת כל דיאטה חדשה או טיפול.

רוב הצמחים גוארנה גדלים בחלק הצפוני של ברזיל. תכשירים צמחיים עשויים הדבק גוארנה או מסטיק, ואת הזרעים הם קלויים הקרקע להפוך למשקה. זרעי גוארנה עשירים בקפאין ומסיבה זו שימשו טוניק עבור מחלות רבות.

גוארנה היא תרופה יעילה, עם פי 2.5 יותר קפאין מאשר קפה. על פי אתר האינטרנט של משאבי צמחים, גוארנה היא המרכיב העיקרי של משקאות אנרגיה. חובבי כושר רבים משתמשים בגוארנה להשפעות הגברת חילוף החומרים. זה גם מגביר אנרגיה וביצועים. תוספי צמחים רבים מכילים guarana כדי לדכא תיאבון. גוארנה משמש גם לקידום בריאות הלב וכלי הדם על ידי חיזוק ואיזון הלב. זה גם מנקה את הדם ומונע קרישה.

ההשפעה הממריצה של גוארנה מקדמת בהירות ומיקוד נפשי, כמו גם להקל על המתח שנגרם על ידי מתח. על פי אתר האינטרנט של צמחי מרפא, גוארנה גם משחררת כאבים קלים וכאבים, מרגיעה את העצבים ומפחיתה כאבי עצב.

ילידי ברזיל השבטים השתמשו guarana לטיפול בלחץ דם גבוה, שלשולים, מיגרנות וחום. Guarana שימש גם לטיפול בבעיות עיכול קטין ו טרשת עורקים ולהילחם ההזדקנות מוקדמת. גוארנה ידוע גם כדי למנוע שבץ חום על ידי הפחתת טמפרטורת הגוף וקידום חילוף גופני נורמלי של אלקטרוליטים.

גוארנה שנוסחה עם אפדרין – כמו בעזרי שיפור בתזונה ובדיאטה – לא צריכה להילקח בגלל הסכנה של פעימות לב לא סדירות, על פי אתר Drugs.com. תוכן הקפאין הגבוה של גוארנה עשוי לשלול אותו כאופציה עבור אנשים עם מחלת כליות, לחץ דם גבוה, בעיות לב, בלוטת התריס או הפרעת חרדה. אנשים עם אלרגיות או מי נוטלים תרופות או ספקים צמחיים צריך להתייעץ עם הרופא שלהם לפני נטילת guarana. אישה הרה או מניקה לא צריכה לקחת גוארנה בלי להתייעץ תחילה עם הרופא שלה. אין לתת לילדים גוארנה מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא שלהם. תופעות לוואי אפשריות אחרות כוללות כוורות, קשיי נשימה, נפיחות בפנים, שפתיים או לשון, צלקות בגרון, פעימות לב לא סדירות, כאבים בחזה, צרבת, עצירות, שלשולים, כאבי ראש וחוסר שינה, דפיקות וחרדה.

היסטוריה של גוארנה

בקרת משקל ובריאות הלב

מתח וסעד כאב

שימושים אחרים של גוארנה

תופעות לוואי