מה הקשר בין l-arginine לבין צנית?

צנית היא מצב שגורם דלקת וכאב במפרקים שלך. מצב ארתריטי זה משפיע בדרך כלל על המפרק הגדול בבוהן הבוהן, למרות שכאב ונפיחות עלולים להתרחש גם במפרקים אחרים של הרגליים, הרגליים, הידיים והזרועות. דיאטה משחקת תפקיד מרכזי בפיתוח של תסמיני גאוט. אכילת מזונות המכילים L- ארגנין עלולה להגביר את הסיכון להתקף צינית, במיוחד אם זה סוג של דלקת מפרקים פועל במשפחה שלך.

שִׁגָדוֹן

התסמין השכיח ביותר של גאוט הוא התפתחות פתאומית של כאב חמור במפרק אחד. בנוסף לאי נוחות זו, המפרק הנגוע עלול להרגיש חם ולראות אדום ומבריק. במהלך התקף צינית, אתה יכול להפעיל חום של כ 102 מעלות F. למרות ההיסטוריה המשפחתית של שגדון הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לפתח את המצב הזה, שתיית יותר מדי אלכוהול, עובר ניתוח, לאחר תסמונת מטבולית, כמו גם לאכול דיאטה גבוהה purines, כל יכול להגדיל את הסיכון.

L-Arginine

L- ארגנין היא חומצת אמינו חיונית שאתה חייב לקבל ממקורות מזון או תוספי מזון. מצבים רפואיים מסוימים, כגון אי ספיקת לב, מחלת עורקים כליליים, דמנציה סנילית וליקוי בתפקוד זיקפה, עשויים להפיק תועלת מתרופות המכילות L-arginine. על פי MedlinePlus, מחקר כלשהו מציין כי L-arginine עשוי להיות יעיל בטיפול בדלקת שלפוחית ​​השתן, אנגינה פקטוריס, ירידה במשקל בחולי איידס ודלקת במערכת העיכול אצל תינוקות. במהלך חילוף החומרים, הגוף שלך ממיר L-arginine כדי אוריאה. אוריאה היא מבשר לחומצת השתן, החומר שמקדם היווצרות גבישים סביב המפרקים במהלך התקף צינית.

דִיאֵטָה

מקורות טבעיים של L-arginine כוללים בשר אדום, כגון בשר בקר וכבש, כמו גם עוף ודגים. מוצרי חלב מכילים גם כמויות משתנות של L-arginine. בשר הוא מקור עשיר של purines, חומרים המקדמים היווצרות של חומצת השתן. להפחית את הסיכון של תסמינים צנית על ידי אכילת בשר אדום פחות תוך הגדלת הצריכה של פירות, ירקות, שעורה ושיבולת שועל.

אמצעי זהירות

ספר לרופא על כל נפיחות וכאב חריגים במפרקים, במיוחד אם מעולם לא אובחנת אצל צנית או אין לך היסטוריה משפחתית של מחלה זו. במצבים אחרים, כמו גם פציעות, עלול לגרום סוגים דומים של כאב ונפיחות המפרקים שלך. L-arginine עלול לגרום לגדון, יחד עם תופעות לוואי אפשריות אחרות, כגון נפיחות, כאבי בטן, דלקת בדרכי הנשימה ושלשולים.