מה הפונקציה של חומצה פולית?

חומצה פולית היא צורה משלימה, לא פעילה של חומצה פולית B טבעי. לאחר שנספג לתוך הגוף שלך, חומצה פולית מומרת לחומצה פולית פעילה מטבולית. Folate הוא cofactor נדרש בכמה תהליכים מטבוליים חשובים, כלומר תגובות כימיות אלה לא מתרחשות אלא אם כן חומצה פולית קיים. הקפד לשלב 400 מיקרוגרם של חומצה פולית או חומצה פולית בתזונה היומית שלך כדי למנוע מחסור.

מוח העצם שלך מייצר יותר מ -65 מיליון תאי דם אדומים חדשים בכל יום לכל 10 קילוגרמים של משקל גוף. זה קצב ייצור מדהים דורש אספקה ​​מתמדת של חומצה פולית, ברזל, ויטמין B-12 וחומרים מזינים אחרים. אם יש לך מחסור בחומצה פולית, יצירת חומר גנטי לייצר תאי דם אדומים חדשים מאטה, מה שמוביל לירידה בייצור מוח העצם. כמו תאי הדם האדומים הישנים למות, אין מספיק תאים חדשים כדי לתפוס את מקומם, אשר בסופו של דבר יכול להוביל לאנמיה. Replenishing אספקת חומצה פולית של הגוף שלך הופכת צורה זו של אנמיה. תרד, נבטים בריסל, collards וירקות אחרים הם מקורות עשירים של חומצה פולית טבעי.

הצורך של חומצה פולית לייצר תאים חדשים חשוב במיוחד במהלך השבועות הראשונים של ההריון, כאשר המוח חוט השדרה הטופס. מחסור בחומצה פולית במהלך תקופה זו מגביר את הסיכון של מומים מולדים במערכת העצבים, במיוחד, אנצפלה ספינה ביפידה. עם אנצפליה, המוח נכשל להתפתח בצורה נורמלית, לעתים קרובות וכתוצאה מכך הפלה או לידה מת. תינוקות שנולדו חיים עם אנצפליה בדרך כלל מתים זמן קצר לאחר הלידה. ספינה ביפידה מתאר התפתחות חריגה של חוט השדרה התחתון, אשר משתנה בחומרה. הפגם הוא קטין אצל תינוקות מסוימים, אך ספינה ביפידה קשה עלולה לגרום לשיתוק מתחת לרמת חריגות חוט השדרה. חומצה פולית מתווסף דגנים דגנים מעובדים בארה”ב כדי להפחית את השכיחות של מערכת העצבים מומים מולדים שנגרמו על ידי מחסור של ויטמין זה.

הגוף שלך משתמש בחומצות אמינו כדי לבנות חלבונים, המרת חומצות אמינו לכימיקלים אחרים בעזרת cofactors מבוססי חומצה פולית. ההמרה של הומוציסטאין למתיונין היא אחת הדוגמאות החשובות לחילוף חומצות אמינו המבוססות על חומצה פולית. מחסור בחומצה פולית מעכב את ההמרה הזאת, מה שמוביל להצטברות של הומוציסטאין בדם. רמות גבוהות של הומוציסטאין קשורות לסיכון מוגבר לפתח מחלות לב וכלי דם.

כל תא בגוף שלך נושא את אותו מידע גנטי. הפעילות והפעילות המטבולית של כל תא נתון היא השתקפות של הגנים הפעילים או המתבטאים. חומצה פולית מעורבת בתגובה כימית ששומרת על גנים “שקטים”. מחסור בחומצה פולית עלול להוביל לאובדן של מנגנון זה כדי לשלוט על ביטוי גנים. שליטה על חומצה פולית של ביטוי גנים עשויה להשפיע על הסיכון לפתח סרטן, והיא מוקד המחקר הביו-רפואי המתמשך.

הפקת תאי דם אדומים

פיתוח מערכת העצבים

חומצות אמינו מטבוליזם

תקנה של ביטוי גנים