מה המשמעות של אינסולין גבוה?

אם הרופא שלך הודיע ​​לך כי האינסולין שלך גבוה, יש לך כל זכות להרגיש מודאגים. אינסולין הוא הורמון מכריע מופרש הלבלב שלך, וזה משחק תפקיד מרכזי בייצור אנרגיה. כאשר אתם אוכלים פחמימות ואת רמת הסוכר בדם עולה, הלבלב משחרר אינסולין כדי להחזיר את רמת הסוכר בדם חזרה למצב נורמלי. אינסולין עוזר גלוקוז להיכנס לתאים שלך כך שהגוף שלך יכול להשתמש בו עבור דלק. אינסולין גבוה הוא סימן להתנגדות לאינסולין ויכול להוביל לבעיות בשליטה על הגלוקוז.

כאשר יש לך עמידות לאינסולין, הגוף שלך אינו רגיש להשפעות האינסולין. הלבלב מפריש יותר אינסולין כדי לפצות על זה ומסייע רמות הגלוקוז להישאר בטווח בריא. רוב האנשים שיש להם התנגדות אינסולין אינם מודעים לכך, על פי מידע הלאומי סוכרת Clearinghouse. הלבלב יכול לפצות על ידי הפקת רמות גבוהות יותר של אינסולין במשך שנים רבות. בסופו של דבר זה יכול להוביל סוכרת מסוג 2.

Prediabetes נפוץ מתרחשת אצל אנשים שיש להם עמידות לאינסולין, על פי NDIC. ב prediabetes, אינסולין לייצר תאים הלבלב שלך, המכונה תאי בטא, אינם מסוגלים עוד לעמוד בקצב של הביקוש הוסיף לייצר מספיק אינסולין כדי להתגבר על עמידות לאינסולין. ברגע שזה קורה, רמות הגלוקוז מתרוממות מעל לנורמה, מכיוון שחוסר באינסולין אינו מסוגל לשמור על רמת הגלוקוז בטווח בריא. עם הזמן, רמות גלוקוז גבוהות מהרגיל קובעות את הבמה לסוכרת מסוג 2.

המדע טרם קבע את הגורם המדויק להתנגדות לאינסולין. מומחים מאמינים, עם זאת, כי משקל עודף, במיוחד סביב הבטן – יחד עם חוסר פעילות גופנית – הם גורמים תורמים, על פי NDIC. צריכת קלוריות עודפת באופן קבוע מקדמת עלייה במשקל, וככל שהיקף המותניים עולה, כך גם הסיכון שלך. שומן בטן מייצר הורמונים וחומרים אחרים שיכולים לגרום להתנגדות לאינסולין, מסביר NDIC.

החדשות הטובות הן שאתה יכול לעשות משהו בקשר לזה. הגדלת רמת הפעילות הגופנית וירידה במשקל באמצעות שינויים תזונתיים יכולה לעזור לגוף להגיב טוב יותר לאינסולין ועמידות אינסולין הפוכה, על פי NDIC. אתה יכול להתחיל על ידי הליכה במשך 30 דקות במשך חמישה ימים מתוך השבוע של השבוע על ידי חיתוך הקלוריות שלך ואת צריכת השומן. כאשר אתה להתמכר בפעילות גופנית קבועה, שרירי עבודה לשרוף גלוקוז מאוחסן ולהסיר את הגלוקוז מהדם כדי לשמש דלק. לכן, פעילות גופנית ממלאת תפקיד בסיוע לאיזון רמות הסוכר בדם. לדבר עם הרופא שלך על דיאטה למניעת סוכרת תוכנית חיים. אנשים בסיכון לחלות בסוכרת קיצצו את הסיכון שלהם ב -58% עם דיאטה ושינויים באורח החיים, כך על-פי התוכנית למניעת סוכרת, אשר הייתה מחקר רב-מרכזי שפורסם בגיליון 7 בפברואר 2002 של “New England Journal of Medicine”.

אינסולין ההתנגדות

דומינו משפיע

סיבות אפשריות

מה אתה יכול לעשות