מה הם הסיכונים של בני נוער המשפיעים על כושר הלב וכלי הדם בבגרות?

בעיות לב בריאות הם לא רק דאגות עבור מבוגרים או מבוגרים. כושר הלב וכלי הדם המסכן הופך נפוץ יותר ויותר בקרב ילדים בשל השכיחות של עודף משקל והשמנת יתר. מחקר המבוסס על אוכלוסייה, שפורסם ב -2007 ב”ג’ורנל אוף פדיאטריקס “, מצא כי ל -70% מקטינים שמנים בגילאים 5 עד 17 יש לפחות גורם סיכון אחד למחלות לב וכלי דם. עם זאת, השמנה היא רחוק הסיכון היחיד הקשור לבריאות הלב וכלי הדם בעתיד.

מחלת כרונית

ילדים עם תנאים רפואיים מסוימים נוטים יותר לפתח בעיות לב וכלי דם בשלב מאוחר יותר בחיים. ילדים עם סוכרת מסוג 1, מחלה בלתי נמנעת, נמצאים בסיכון גבוה יותר לטרשת עורקים. רמת הסיכון לרמת הסוכר בדם, הימנעות מגורמי סיכון קרדיווסקולריים אחרים עשויה להוריד את הסיכון למחלת לב כלילית כמבוגרים, כך עולה ממחקר שפורסם בעיתון “Heart”. ילדים ואנשים צעירים השורדים סרטן ילדים סובלים יותר מבעיות לב בעתיד. ממצאי המחקר מצביעים על כך שבגיל 27 ניצולים אלה מתחילים לפתח בעיות לב וכלי דם הנפוצות יותר בקרב מבוגרים, כך עולה ממחקר שפורסם בדצמבר 2009 בכתב העת British Medical Journal. ההשפעות ארוכות הטווח של טיפולים בסרטן ממלאות תפקיד בסיכון זה.

גורמי סגנון חיים

אחד החששות הגדולים ביותר בתחום בריאות הציבור והרפואה בארץ הוא השמנה בילדות. העדר פעילות גופנית יחד עם הרגלי אכילה ירודים ממלאים את המגיפה. השמנה בילדות מגדירה אנשים צעירים להשמנה כמו מבוגרים כי הם צפויים להמשיך את אותו אורח חיים בריא. זה מגדיל את הסיכון לבעיות בריאות כרוניות התורמות כושר לב וכלי דם עניים כולל כולסטרול גבוה, יתר לחץ דם, סוכרת סוג 2 ומתח. המאמר “הלב” משנת 2006 מראה כי עישון או חשיפה לעשן סיגריות במהלך בני הנוער יכולים להיות השפעות מצטברות על מבנה ותפקוד של העורקים גם כן.

חיי בית

בעיות בריאות פיזיולוגיות הן לא רק דאגות כשמדובר כושר לב וכלי דם. ההזנחה בילדות, התעללות פיזית, התעללות מילולית ומצבי חיים בלתי יציבים נמצאו לתרום למחלות לב בוגר במחקר שפורסם באוגוסט 2011 בכתב העת “Psychosomatic Medicine”. ניטור הורי הולם במהלך הילדות היה גם גורם סיכון. המשתתפים הגבוהים יותר הבקיעו בסקר על חיי ילדותם, כך גדל הסיכון שלהם לבעיות לב. זה אפשרי כי ההשלכות של אלה חוויות רעות, כגון דיכאון, השגת השכלה נמוכה הכנסה נמוכה, הם הקשרים בין ילדות לקויה לבריאות הלב הבוגרת.

מצב חברתי – כלכלי

קטינים המתגוררים במשק בית עם מעמד סוציו-אקונומי נמוך עומדים בפני אתגרים רבים במהלך גילם, אשר משפיעים על בריאותם הלב וכלי הדם והבריאות הכללית כמבוגרים, כך דיווחו חוקרים שעמדו מאחורי מחקר שנערך בשנת 2010 באקדמיה למדעי הרוח של ניו יורק. אנשים אלה נוטים פחות לקבל גישה לאפשרויות מזון מגוונות ובריאות וסביבות בטוחות לפעילות גופנית. הם גם בסיכון גבוה יותר לחשיפה לרעלים, כמו גם איכות אוויר ומים ירודה. גורמים אלה יחד תורמים לנזק הסלולר ולסגנון חיים לא בריא. פשע בשכונה, היעדר תמיכה משפחתית, הרגלי הורים לא בריאים וחינוך באיכות ירודה מגבירים את הסיכון ללחץ, לסמים ולהתנהגות לא בריאה אצל אנשים צעירים.