מה ההבדל בין אפיית לחם ואפייה?

אם התנור שלך יש הגדרה הסעה בין התכונות שלו ואתה לא משתמש בו, אתה מפסיד על נוחות גדולה. תנורים הסעה אופים מזון מהר יותר ובאופן שווה יותר מאשר תנורים קונבנציונאלי, חוסך זמן ותסכול. בשר, ירקות ומאפים כולם נהנים מאפייה הסעה, עם כמה יוצאים מן הכלל.

איך מחממים תנורים

כל התנורים משתמשים בשילוב של קרינה תרמית ואוויר הסעה כדי להעביר חום לאוכל. קרינה תרמית מעבירה חום דרך מגע עקיף, האופן שבו השמש מחממת את כדור הארץ. בתנור, קרינה תרמית מגיע מ אלמנטים חימום על העליונה והתחתונה. בתוך הקירות של התנור, חום מועבר גם באמצעות הסעה האוויר – התנועה של מולקולות האוויר. בתנור קונבנציונלי, קצב העברת החום דרך קרינה וגם הסעה הוא איטי יחסית.

תכונות תנור הסעה

עם תוספת של מאוורר, תנורים הסעה להגדיל את התנועה של האוויר, אשר מאיץ העברת חום הסעה. המאוורר גם מסייע להפיץ את האוויר החם סביב התנור, הפחתת נקודות חמות וקרות המאפיינים של התנורים קונבנציונאלי ביותר. כתוצאה מכך, מזון אפוי בתנור הסעה מבשל מהר יותר ובאופן שווה. תנורים הסעה אמיתית יש גם אלמנט חימום השלישי מחמם את האוויר לפני נושבת אותו לתוך התנור, ולא רק אוויר מסתובב.

ביצוע התאמות מתכון

רוב המתכונים מניחים שהטבח משתמש בתנור רגיל. אם אתם אופים בתנור הסעה, יהיה עליכם להתאים את זמן האפייה הכולל של המתכון ואת טמפרטורת התנור. עם קצב מוגבר של העברת חום, תנורי הסעה לבשל מזון עד 25 אחוז מהר יותר מאשר תנורים קונבנציונאלי. בדוק היטב את הדקנס לפני זמן הבישול הנתון. כמו כן, אתה צריך גם להפחית את טמפרטורת התנור על ידי 25 מעלות צלזיוס.

איזה מזונות עבודה

תנורי הסעה הם אידיאליים עבור אפייה במהירות וצלייה מאכלים רבים. בשר, ירקות ומאפים חום בצורה שווה יותר, ולפתח משטחים חריפים. אתה יכול אפילו לאפות מגשים מרובים של עוגיות בו זמנית, ללא בישול כמה מהר יותר מאשר אחרים כפי שהם היו בתנור קונבנציונאלי. עם זאת, מזון עדין, כגון סופלה או עוגות, עלול להפוך מעוות או לא לעלות כראוי אם הם ממוקמים ישירות מול מאוורר תנור הסעה.