מה גורם לקווים אדומים קטנים על הפנים מתחת לעור?

קווים אדומים עדינים מתחת לעור הם בדרך כלל נימים מוגדלים או מקבץ של כלי דם גלויים בשל קרבתם אל פני העור. המצב ידוע בשם ורידים עכביש, ורידים חוט או אנגיומה עכביש. גורם טווח מתנאי העור, כגון רוזצאה להריון, נזקי השמש, אלכוהוליזם ומחלות כבד. אבחון מדויק על ידי מומחה בריאות חשוב משום אנגיומה עכביש עשוי להיות סימן אזהרה של מצב רפואי הבסיסית.

הֵרָיוֹן

נשים רבות חווים קווים אדומים קטנים, או ורידים שבורים בחלקים שונים של גופם במהלך השבועות האחרונים להריונה. זרימת הדם מוגברת סביב השליש השלישי יכול להוביל ורידים עכביש להרכיב על הלחיים שלך כאשר נימים זעירים לעצב ולהיות בולט יותר. ורידים עכביש בדרך כלל נעלמים כאשר התינוק שלך נולד זרימת הדם שלך חוזר לנורמה.

Rosacea

Rosacea הוא מצב העור המציג עם מגוון רחב של סימפטומים. על פי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה, כמה סובלים rosacea ניסיון ורידים אדומים קטנים על הפנים בנוסף לתסמינים אחרים. למרות שאין תרופה rosacea, ישנם טיפולים אקטואלי זמין כדי להקל על כמה אי נוחות הקשורים במצב.

צילום

האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה מזהירה כי נימים מוגדלים הם לעתים קרובות תוצאה של צילום, או נזק לשמש. מפגשים תכופים של חשיפה לא מוגנים קרניים אולטרה סגול מן השמש או sunbeds על פני כמה שנים יכול להוביל ורידים עכביש להרכיב על הפנים שלך. Mayo Clinic מציין כי רבים או חוזרים כוויות שמש יכול גם להיות הגורם של ורידים אדומים בסדר על הפנים שלך, האוזניים, הלחיים והאף.

אלכוהוליזם ומחלת כבד

אנגיומות עכביש נמצאות בדרך כלל בחולים המאובחנים עם אלכוהוליזם או שחמת כבד. מחקר שנערך על ידי חוקרים בבית הספר לרפואה ותיקי רפואה, טייפה, ובבית הספר לרפואה של אוניברסיטת טיוואן של אוניברסיטת ינג-מינג, מצא קשר בין אנגיומות עכביש למחלות כבד הקשורות לאלכוהול.