מה אתה משתמש כדי להפוך muffins קל יותר?

בתיאוריה, מאפינס הם דבר פשוט מאוד לאפות, אבל בפועל, יש הרבה וריאציה ביניהם. כמה אופים להפוך אותם גבוה, קל ו רך, כמו עוגה, בעוד אחרים עושים אותם צפופים יחסית מרקם קרוב. חלקם אופים מאפינס גדולים מדי עם העליון ראוותני, אחרים לשמור אותם קטנים מספיק כדי להישאר בתוך כוס הנייר שלהם. כל אופה מוצא אזור נוחות אישי לאורך טווח זה של וריאציה ומוצא או מזין מתכונים בהתאם. אם אתה אוהב את האור שלך, הנה כמה עצות.

עִרבּוּב

אחת הסיבות הנפוצות עבור muffins להיות צפוף ועסיסי הוא overmixing. הטכניקה הסטנדרטית להכנת מאפינס היא פשוטה מאוד. אתה לנפות את החומרים היבשים יחד יחד עם החומרים הרטובים שלך יחד. לאחר מכן, אתה לשלב את שני, תוך ערבוב עד שהם פשוט מעורבים. זה בדרך כלל לוקח רק 10 עד 12 משיכות, לכל היותר, עם כף העץ שלך. את הבלילה, אשר צריך להיות גבשושית ולא חלקה, יהיה בדרך כלל להראות כמה כתמים שבהם הקמח לא היה מעורב לחלוטין פנימה זה סימן טוב. אין לערבב את הבלילה עד שהיא אחידה וחלק לא להשתמש מיקסר לעמוד שלך.

קֶמַח

לבחירה שלך יש גם קמח על כמה קל ו fluffy muffins שלך יהיה. קמח גרגר מלא, וכן מרכיבים אחרים של דגנים כגון שיבולת שועל וסובין, נוטים להפוך את המאפינס שלך צפוף וכבד. זה לא טוב ולא רע, רק עניין של העדפה אישית. עם זאת, אם המטרה שלך היא muffins קל יותר, להשתמש בשלושה חלקים קמח לבן ללא קמח עבור כל חלק אחד של קמח גרגר אחר. זה מוסיף תזונה, אבל שומר על אור מאפינס. באמצעות קמח או קמח עוגה במקום כל מטרה גם עוזר לתת להם טעם רך, fluffier.

הַחמָצָה

מאפינס להשתמש אבקת אפייה או סודה לשתיה, או שניהם, כדי ליצור את “עליית” שהופך אותם קל רך. להשתמש מעט מדי והם לא יעלו מספיק, להשתמש יותר מדי והם יעלו מהר ואז להתמוטט. השווה את המתכון שלך לאחרים ולראות כמה התפללות הם משתמשים. כמה מתכונים מאפין הם מעורבים כמו עוגה על ידי הראשון creaming את החמאה והסוכר יחד ולאחר מכן להוסיף את הביצים ואת שאר החומרים. שיטה זו היא מסובכת יותר מאשר “לזרוק ומערבבים” גישה, אבל creaming את החמאה והסוכר יוצר כיסי אוויר המסייעים המאפינס להתרומם קל, קשקשים ועוגה כמו.

אֲפִיָה

טכניקת האפייה שלך היא גורם חשוב נוסף בהפיכת מאפינס אור, רכה. במהלך 10-10 הדקות הראשונות של האפייה, אבקת האפייה וסודה לאפייה מגיבים בחום, ומייצרים פחמן דו-חמצני כדי לנפח את המאפינס. לקבלת התוצאה הטובה ביותר, לחמם את התנור ל 425 מעלות פרנהייט, ולא 350-375 F נקרא ברוב המתכונים. לאחר מאפינס נמצאים, להפחית את הטמפרטורה לכל מה המתכון שלך קורא. חשוב מאוד לא לפתוח את התנור במשך 10 הדקות הראשונות עד לסיום העליה.