מהו הזמן הטוב ביותר של היום לקחת תוספת ברזל?

ברזל הוא מינרל חיוני כי transports חמצן לכל תא בגוף. עודפי ברזל שוכנים בכבד, הטחול, מוח העצם והשרירים. אנשים חסרי ברזל עלולים לפתח אנמיה, מה שעלול לגרום לעייפות וחולשה. תוספי ברזל מוצעים לעיתים לשפר את רמות הברזל ולטפל באנמיה. הזמן הטוב ביותר של היום לקחת תוספת ברזל יהיה תלוי כאשר אתה אוכל את הארוחה הראשונה שלך.

שיקולים

ברזל צריך לקחת על בטן ריקה כדי להבטיח ספיגה מלאה. זה מומלץ בדרך כלל כי מבוגרים לקחת תוספת ברזל עם 8 עוז. מים או מיץ פירות שעה עד שעתיים לאחר הארוחות. ילדים צריכים לשתות 4 עוז. נוזלים עם ברזל. אתה יכול למנוע קיבה מוטרד על ידי נטילת ברזל מיד לאחר אכילה. Over-the-counter ספקים ברזל זמינים chewable, כמוסות, טבליות וצורות נוזלי.

פוּנקצִיָה

אנמיה יכולה להיגרם על ידי מגוון רחב של תנאים, כגון כיבים מדממים או אובדן דם כבד במהלך הווסת. חוסר ברזל בשל אנמיה בדרך כלל דורש 50-100 מ”ג ברזל שלוש פעמים ביום, מציין המכון הלאומי לבריאות. המינון המומלץ עבור ילדים אנמיים הוא 5 מ”ג מחולק לשלוש מנות יומיות. במקרים חמורים של אנמיה, ברזל צריך להיות מנוהל תוך ורידי במתקן הבריאות. זה בדרך כלל לוקח 2-3 חודשים של טיפול כדי להפוך אנמיה ושישה חודשים עבור הגוף לבנות עתודה ברזל. אנשים חסרי ברזל בגלל דימום בלתי מבוקרים דורשים טיפול מתמשך בברזל. שוחח עם ספק שירותי הבריאות שלך על נטילת תוספי ברזל עבור המצב הספציפי שלך.

המלצות כלליות למינון

הצריכה היומית המומלצת של ברזל עבור אנשים שאינם אנמיים היא 8 מ”ג לגברים בכל הגילאים ונשים מעל גיל 50. נשים בגיל הפוריות צריכות לצרוך 18 מ”ג ברזל ביום, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. נשים בהריון צריך לקבל 27 מ”ג ברזל מדי יום.

אמצעי זהירות

לקיחת ברזל עם מזונות מסוימים עשוי לרוקן את ערכו. הימנעו מאכילת ביצים, גבינה, יוגורט, דגנים מלאים ותרד שעה עד שעתיים לאחר נטילת ברזל. כמו כן, מומלץ לא לשתות חלב, קפה או תה. תוספי ברזל צריך לקחת לפחות שעה עד שעתיים מלבד תוספי סידן ו antacids כדי לקצור את היתרונות המקסימליים מכל.

תופעות לוואי

תופעות לוואי שכיחות הקשורות לתוספי ברזל כוללות כאבי בטן, בחילה, עצירות, שלשולים וצרבת. ה- FDA אומר לוקח עד 45 מ”ג ברזל יומי נחשב בדרך כלל בטוח. רעילות ברזל יכולה להתרחש כאשר נלקח בכמויות הרבה מעבר המינון המומלץ. רעילות ברזל חמורה עלולה לגרום לשלשול מדמם, להקאה, ולמקרים נדירים, עלולה להיות קטלנית.