לשבת על גבי העליון לעומת לשבת בתוך קיאקים

אם אתה חדש kayaking, בחירת הזכות סוג של קיאק יכול להיראות מדהים. קיאקים מגיעים ברוחבים שונים, אורכים וצורות. הם עשויים סוגים רבים של חומרים, כולל מתכת, ויניל פיברגלס. בחירה בין תכונות אלה תלויה במידה רבה כיצד אתה מתכנן להשתמש קיאק. לדוגמה, קיאק בנוי עבור חתירה המרחק יכול להיות קשה לשלוט על המפלים גלם. גורם נוסף שיש לשקול הוא האם לקנות לשבת על העליונה או לשבת ב-קיאק. לשני הסוגים יתרונות וחסרונות שונים.

הגדרות

הקיאק יושב בו מושב בתוך הקיאק, על פי קיאקים של הרפתקאות טיימס. יש פתח על גבי קיאק עבור החותר לטפס פנימה והחוצה של כלי השיט. בקיאקים מסוימים יש חצאיות מים מעל הפתח כדי לסייע במניעת כניסת מים לקיאק: קיאק יושב על גבי מושב בעל מושב המונח מעל הגוף, ולא בתוכו. החלק העליון של הגוף הוא מוצק בדרך כלל, עם חורים קטנים או ערוצים שנועדו לניקוז מים מהחלק העליון של הקיאק.

נֵאוֹתוּת

על פי אתר Paddleshack, לשבת על העליונה קיאקים מתאימים חותרנים חסרי ניסיון, במיוחד אלה שלא השכל טכניקות כדי למנוע גלגול הקיאק. הם מתאימים גם עבור anglers כי הם יציבים כאשר נייחים., לשבת קיאקים מתאימים יותר חצים מנוסים שצריכים שליטה רבה יותר על כלי השיט. הם גם עובדים היטב עבור kayakers נלהב שרוצים עונת קיאקים ארוכה, כי paddlers ניתן להשתמש בהם באביב ובסתיו מזג האוויר.

ביצועים

בדרך כלל, לשבת על גבי קיאקים הם מסורבלים יותר על המים מאשר לשבת ב-קיאקים, על פי הקיאקים Packle שאק. הם בדרך כלל רחבים יותר מאשר לשבת בקיאקים כדי לפצות על מרכז הכובד של החותך גבוה יותר. זה יכול לעשות את הקיאקים לשבת על העליונה איטי יותר קשה לחתור.: מרכז הכובד התחתון של לשבת בקיאקים בדרך כלל להפוך אותם מהר יותר וקל יותר לשלוט.

אחסון ציוד

כי לשבת בקיאקים מציעים גישה אל גוף שלם, הם טובים יותר עבור אחסון ציוד ללא עניבת- downs. קייק על גבי העליונה, לעומת זאת, יש יצוק צמרות, מתן מקום פחות לאחסון ציוד. כמו כן, הציוד יכול להיות מוגן מפני האלמנטים בקיאק יושב, אבל הוא חשוף על מודל לשבת על העליונה.

איחסון ואחסון

בגלל המושב מותקן מעל גוף על קייק יושב על העליונה, זה לוקח יותר מקום במהלך לגרור ואחסון מאשר לשבת בקיאק. זה יכול לעשות לגרור קיאק לשבת על העליונה, קשה יותר, במיוחד אם אתה גורר את כלי השיט על גבי מכונית נוסעים. קייק לשבת על הדף הוא גם קשה יותר לתלות על הקיר, אשר יכול ליצור בעיות אחסון אם יש לך מוסך קטן או שטח אחסון מוגבל.