למה צוללנים להתקלח כאשר הם יוצאים הבריכה?

אם אי פעם הלכתם לבריכת שחייה ציבורית, אתם תדעו שהמקלחות נדרשות לפני הכניסה לבריכה. זה כדי להסיר לכלוך ופסולת כי יהיה משותף עם כל מי משתמש באותה מים. אבל למה אתה צריך להתקלח אחרי שעזב את הבריכה? והאם צוללנים, שהם ספורטאים מאומנים, מעדיפים להתקלח בכל פעם אחרי שהם יוצאים מהבריכה גם אם הם בילו קצת זמן ממש במים?

מַשְׁמָעוּת

מקלחות בין צלילות לעזור לשמור על כל השרירים של צוללנים חמים. בגלל שהם כל הזמן בתוך הבריכה ומחוצה לה, הם צריכים דרך לשמור על יציבות הטמפרטורה הליבה שלהם. אם הם היו כדי למנוע את המקלחת, זה אפשרי האוויר הקריר יגרום טמפרטורת הליבה לרדת, אשר יכול לגרום התכווצויות שרירים מסוכנות.

תפיסות מוטעות

כאשר השאלה של מקלחת לאחר כל צלילה נשאלה באולימפיאדת בייג ‘ין 2008, כמה תשובות לא נכונות ניתנו. אחד המומחים של NBC אמר צוללנים התקלח “כי הם רוצים לעשות כיף.” ניחוש נפוץ נוסף היה כי הצוללנים התקלחו להסיר כלור. בעוד כלור יכול לגרום כמה אי נוחות ויש לו השפעות שליליות על השיער והעור, הסרתו במקלחת היא רק תופעת לוואי חיובית.

יתרונות

התחממות באמצעות מקלחת יש אחד היתרונות העיקריים, וזה לשמור על השרירים מפני cramping בגלל שינוי הטמפרטורה. קר יכול להקטין את כלי הדם, מניעת חמצן להימסר לשריר. זה יכול לגרום cramps, אבל בדרך כלל באמצעות הצטברות חומצה לקטית. זהו גורם נדיר של cramps צוללנים. קר גם מגביל את השריר עצמו, אשר יכול לגרום התכווצויות לעכב ביצועי הצולל.

תובנה מומחה

במהלך תחרויות, צוללנים רבים מעדיפים להישאר חם בג’קוזי במקום להתקלח. הסיבה לכך היא כי טבילה מלאה באמבט חם עושה עבודה טובה יותר של שמירה על השרירים חמים הטמפרטורה הליבה של הצולל מאשר מקלחת עושה. זה גם מקום טוב להירגע לתקופה קצרה אם הצולל היה ניסיון עם “balking” או מקפיא לפני צלילה.

שיקולים

ביצוע חם קופצים והעברה במהלך הפסקות מן הפעילות הם גם דרך מצוינת להרתיע התכווצויות שרירים אם אתה צולל. מאחר ששהייה ארוכה מדי בג’קוזי או במקלחת יכולה להעלות את טמפרטורת הליבה שלך לרמות שאינן תורמות לביצועים של צלילה, פיצול הזמן בין הג’קוזי או המקלחת לבין ביצוע החמימות עשויות להיות האופציה הטובה ביותר עבורך, אך הקפד לשאול המאמן הראשון שלך.