למה התינוק שלי לא עולה במשקל?

ברגעים הראשונים לחיי התינוק שלך, אנשי מקצוע בתחום הבריאות בודקים בקפידה את המשקל, האורך ומדידות קריטיות אחרות המסייעות לקבוע את בריאותו הכללית ואת התפתחותו כילוד. ההתמקדות בגובה ובמשקל נמשכת גם בשנים הקרובות כדי להבטיח צמיחה של הילד שלך בדרך כלל. למרבה הצער, כמה תינוקות המאבק עם מספיק לאכול או ניצול חומרים מזינים במזון כדי לעלות במשקל. טיפול הגורם הבסיסי לעלייה במשקל של התינוק שלך יכול לעיתים קרובות להחזיר את התינוק שלך על המסלול לצמיחה נורמלית ופיתוח.

זיהוי

תינוקות לעיתים קרובות חווים שינויים נורמליים במשקל שלהם, לפעמים להגיע לרמה או אפילו לאבד משקל כלשהו בזמנים. עם זאת, אם התינוק לא לעלות במשקל במשך שלושה חודשים רצופים, הרופא שלה עשוי לאבחן מצב כללי המכונה “כישלון לשגשג”, ולהתחיל הערכה נוספת כדי לקבוע את הסיבה לה במשקל איטי. ההערכה עשויה לכלול בדיקה גופנית יסודית, עבודת דם, צילומי רנטגן ומחקרים אבחון אחרים.

סיבוכים במשקל נמוך

בעיות עם עלייה במשקל בדרך כלל מגיעים להתמקד בחודשים הראשונים של החיים, תקופה מכרעת בפיתוח התינוק שלך. תזונה לקויה או צריכת קלוריות בזמן זה יכול להשפיע לרעה על התפתחותו הנפשית והפיזית של הילד. ילדים בריאות מציין המוח של התינוק גדל כל כך הרבה במהלך השנה הראשונה כפי שהוא יהיה במהלך שארית חייו, תזונה לא מספקת יכולה להגביל התפתחות נוירולוגית חיונית כמו גם צמיחה פיזית. ילדים הסובלים מתת-תזונה עלולים שלא לשבת, ללכת, לדבר או להגיע לאבני דרך התפתחותיות אחרות בגיל הצפוי.

גורם ל

מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופגאלית, או גרד, עלולה לגרום לגירוי לגרון שגורם לכאב לאכול. תינוקות לפעמים לפתח שלשול כרונית מאלרגיות או זיהום, אשר מגביל את היכולת שלהם לחילוף חומרים מזינים. סיסטיק פיברוזיס, מחלת כבד כרונית ומחלת צליאק גם מקטינים את יכולתו של התינוק לספוג חומרים מזינים חיוניים, על פי בריאות ילדים. אי סבילות לחלבון או מומים מולדים, כגון חיך שסוע, עשויים גם להגביל את יכולתו של התינוק לקבל תזונה הולמת. לפעמים ההורים בטעות להגביל את כמות התינוק אוכל כי הם חוששים שילדם יהפוך שומן או לא נותנים לתינוק מספיק זמן כדי לסיים את הנוסחה שלה.

יַחַס

הטיפול בתינוקות בעלי עלייה במשקל נמוך תלוי בסיבה. לפעמים מטפלים בעיסוק הם התייעץ כדי לעזור לתינוק להתגבר על בעיות בליעה, אם רלוונטי. תזונאי עשוי להמליץ ​​על דרישות הקלוריות היומיות של תינוקך. התינוק שלך עשוי לדרוש ניתוח אם יש לו חריגה מבנית, כגון היצרות פילורית, או צריך הערכה נוספת וטיפול על ידי נוירולוג, גסטרואנטרולוג או מומחה אחר. מצבים רפואיים, כגון סיסטיק פיברוזיס, עשויים לדרוש תרופות או דיאטות מיוחדות. במקרים קיצוניים, תינוק עלול להזדקק לאשפוז ולהאכלה בצינור.

תובנה מומחה

שוחח עם הרופא שלך על כל דאגה לגבי העלייה במשקל התינוק. עם זאת, דברים רבים יכולים לגרום לתינוק לעלות במשקל לאט יותר. תינוקות שנולדו בבקבוק ובקבוקים, למשל, לעיתים קרובות עולים במשקל בשיעורים שונים במהלך תקופת היילודים. הגנטיקה עשויה לשחק תפקיד גם – אם אתה ובני הזוג שלך רזה, התינוק שלך לא יכול להעלות במשקל במהירות.