טריגליצרידים והריון

אין זה נדיר לעבור בדיקת דם במהלך ההריון, במיוחד אם הרופא שלך חושד שאתה מפתחת רמות טריגליצרידים גבוהות. למרות שזה נורמלי במהלך ההריון כולסטרול להיות מורם, טריגליצרידים גבוהה עלולה לגרום לסיבוכים. להישאר בריא כמו שאתה יכול לקחת הרגלי אישי חיובי יכול לעזור לך לשלוט טריגליצרידים במהלך ההריון.

כאשר אתם אוכלים יותר קלוריות מהנדרש, הם מאוחסנים כמו טריגליצרידים בגוף. טריגליצרידים אלה משמשים כאשר גלוקוז בדם, או אנרגיה לתאים שלך, פועל נמוך. טריגליצרידים משוחררים מאחסנת שומן ומשוחררים לתוך הדם לאנרגיה. כאשר אתה בהריון, הגוף שלך מספק אנרגיה גם לך וגם לתינוק הגדל שלך. המטבוליזם שלכם, כמות הקלוריות שאתם והתינוק שלכם משתמשים בהם, עולה. אין זה נדיר כי בין הארוחות, כאשר קלוריות הן נמוכות, טריגליצרידים נדרשים עבור אנרגיה נוספת במהלך ההריון. שחרורם לשימוש עלול לגרום לרמות גבוהות של טריגליצרידים בדם.

נכון לשנת 2011, רבים מאותם תרופות המטפלות ברמות כולסטרול גבוהות משמשות גם לטיפול ברמות הטריגליצרידים הגבוהות. רוב הרופאים מסכימים כי תרופות כולסטרול לא צריך לקחת במהלך ההריון. למעשה, גם נשים הנקות צריכות להימנע מתרופות כולסטרול. סטטינים, תרופות מרשם נפוץ עבור כולסטרול וטריגליצרידים, יכול להיכנס חלב אם. מאז שנת 2011 לא ידוע הרבה על ההשפעה של סטטינים על תינוק גדל, הקונצנזוס הוא להימנע מהם. רוב רמות הכולסטרול והטריגליצרידים חוזרות ל -4 שבועות לאחר הלידה. אמהות מניקות עשויות לראות ירידה ברמות הכולסטרול אפילו מוקדם יותר.

רמות גבוהות של טריגליצרידים בדם יכולות להיות סיבה או סימן לסיבוכים נוספים בהריון, כולל סוכרת הריון, שהיא פגיעה ברמת הסוכר בדם. מחקר שנערך ב – “American Medical Association Journal” מצא כי נשים בהריון עם רמות טריגליצרידים גבוהות במהלך השליש הראשון נוטות יותר לפתח סוכרת הריון בהשוואה לאלה עם רמות טריגליצרידים רגילות. זה מועיל כי סוכרת הריון לוקח פעולה אימהית לשמור לבדוק. לדעת שאתה בסיכון של סוכרת הריון יכול לשמור אותך ואת התינוק שלך בריא במהלך ההריון. סיבוך נוסף של טריגליצרידים גבוהים במהלך ההריון הוא רעלת הריון, מצב המסומן על ידי עלייה בלחץ הדם וירידה בתפקוד הכליות. לאחר רעלת הריון יכול להיות ירידה בזרימת הדם אל השליה, המקור העיקרי של חומרים מזינים עבור התינוק שלך. זה יכול גם לגרום להפרעות שליה, המתרחשת כאשר השלייה משחררת מן הרחם. זה יכול לגרום לדימום פנימי ומסוכן לך ולתינוקך. רעלת הריון יכולה גם לגרום להתקפים ולמחלות לב וכלי דם אצל האם.

ייתכן שתוכל למנוע טריגליצרידים גבוהים הסיבוכים שלהם במהלך ההריון על ידי בחירת הרגלים בריאים. נסו לשלוט במשקל. הפחיתו את צריכת הבשר השומן והחלב כדי לשמור על שומן רווי וכולסטרול בשליטה: הם התורמים הגדולים ביותר לשומן ולכולסטרול בתזונה. אתה יכול גם להוסיף סיבים נוספים לתזונה. סיבים יכולים לעזור להיפטר מהגוף של כולסטרול ולחסום את ספיגת הטריגליצרידים. פעילות גופנית מועילה גם במהלך ההריון, שמירה על תנאים הקשורים להריון במפרץ והפחתת רמות הטריגליצרידים והכולסטרול. מרץ של דיים ממליץ על 30 דקות של פעילות אירובית ברוב ימי השבוע. זה יכול להיות מורכב הליכה, טיולים או אפילו שחייה. בחר משהו שאתה נהנה, הוא בטוח יהיה להישאר עם. לדבר עם הרופא שלך לפני תחילת כל דיאטה חדשה תוכנית התעמלות, במיוחד במהלך ההריון.

שימוש טריגליצרידים

תרופות במהלך הריון

סיבוכים

שליטה טריגליצרידים במהלך הריון