ויטמינים עבור folliculitis

Folliculitis, זיהום המתפתח סביב זקיקי השיער, יש סיבות רבות. רוב המקרים של folliculitis לנקות ללא טיפול, אך במקרים מסוימים, אנטיביוטיקה או תרופות אנטי פטרייתיות יכול להיות prescribed. ויטמינים בדרך כלל לא עוזרים למנוע או לטפל folliculitis, למעט במקרים חמורים אשר עשויים לדרוש Accutane, סוג של ויטמין A.

אתה יכול לפתח סוגים שונים של folliculitis. עמוק folliculitis כולל תסמינים כגון גדול, כואב bumps, מוגלה שלפוחיות מלאות כי לשבור פתוח או המוני על העור. Folliculitis עמוק יכול לגרום הצטלקות. פוליקוליטיס שטחית גורמת לאדום או לגבשושיות קטנות המתפתחות סביב מוט השיער, או שלפוחיות דומות לאלו הנראות בעומק פוליקוליטיס. החזה, הגב והרגליים הם אתרים נפוצים של זיהום ב folliculitis, למרות הפנים, הצוואר, הירכיים והישבן יכול גם להיות מושפע.

Accutane, תרופות מרשם ששמו הגנרי הוא isotretinoin, מקטין את כמות השמן העור משחרר. Accutane מסייע למספר סוגים של folliculitis עמוק, כולל פוליקוליטיס שלילי של גראם, צורה שמתפתחת לאחר שימוש אנטיביוטי לטווח ארוך. במקרים חמורים של folliculitis eosinophilic, אשר מפתחת אצל אנשים עם מחסור חמור תנאי החיסון כגון HIV, עשוי גם ליהנות תועלת ארוכת טווח Accutane. Accutane לא יעזור שטחים שטחיים של folliculitis, אשר עשויים לא דורשים טיפול מעבר הביתה הסעד כגון חם compressors או נגד גירוד creams.

Accutane יכול לגרום למומים מולדים גדולים אם נלקח במהלך ההריון. מסיבה זו, לא ניתן למכור את התרופה, אלא אם כן הרוכש חותם על מסמך הנקרא iPLEDGE, המציין כי אתה מבין את הסיכונים הכרוכים בשימוש בתרופה זו. הנקבות חייבות לעבור בדיקת הריון שלילית ולהסכים להשתמש באמצעי מניעה תוך שימוש בתרופה זו, גם אם יש להן קשירת צינורי. מנה אחת של Accutane יכול לגרום מומים מולדים, מזהיר Drugs.com. אקטן יכול גם להגביר דיכאון, מחשבות אובדניות, התקפים, מחלות כבד, ראייה מטושטשת, כאב ראש חמור או פריחה בעור.

Folliculitis בצורות מתון שלה, כגון folliculitis שנגרם על ידי שימוש בג ‘קוזי או גילוח, לעתים נדירות דורש כל טיפול. Folliculitis עשוי גם להידמות להפרעת עור הנגרמת על ידי מחסור בוויטמין A, הנקרא phrynoderma. אל תניח שיש לך חסר ויטמין A ונסה לטפל folliculitis בעצמך עם תוספת. ראה את הרופא שלך לאבחון וטיפול נאותים. מינונים גבוהים של ויטמין A מעל לדלפק יכול להיות תופעות לוואי דומות כמו Accutane.

תאור

יתרונות Accutane

סכנות אקוטן

שיקולים