המקור הטוב ביותר של ויטמין preformed א

אם אתה רוצה עור בריא ועיניים מערכת חיסונית מחוזקת, לקבל את המינון היומי של ויטמין A. ויטמין זה שומר על קרום העור ועל תאי הרירית לשמש הגנה ראשונה מפני זיהום בריא. זה גם נדרש לצמיחה, היווצרות עצם, ריפוי פצעים ורבייה. זה מזין נמצא במזונות כמו ויטמין A preformed ו provitamin A קרוטנואידים. הגוף שלך לא צריך לעבוד קשה כמו מטבוליזציה לשעבר, מה שהופך אותם מזונות יעילים יותר להגדיל את רמות ויטמין A שלך.

אתם צורכים ויטמין A באחת משתי צורות. ויטמין A, הידוע גם בשם רטינואידים, נמצא בבעלי חיים. Provitamin A קרוטנואידים הם ממקורות צמחיים וכוללים בטא קרוטן, אלפא קרוטן בטא קריפטוקסנטין. הגוף שלך אינו סופג בטא קרוטן ביעילות כמו ויטמין A preformed כי זה חייב סמויות לשעבר הרשתית או רטינול. לדוגמה, 12 מיקרוגרם של בטא קרוטן מן המזון שווה ל 1 מיקרוגרם של רטינול בגוף. זה לוקח 24 מיקרוגרם של אלפא קרוטן בטא קריפטוקסנטין לייצר 1 מיקרוגרם של רטינול.

המכון לרפואה ממליץ לגברים בוגרים לצרוך 900 מיקרוגרם של ויטמין A היומי ומבוגרים נשים צורכים 700 מיקרוגרם מדי יום. זה בצורה של שוויון בפעילות הרשתית כדי להסביר את מקורות שונים של ויטמין A. המקורות הטובים ביותר של ויטמין A הם preformed ב שמנים דגים ושמן. זה כולל בשר בקר, עגל, כבד עוף ושמן כבד בקלה. מנה של 3 אונקיות של כבד בקר מכיל 6,582 מיקרוגרם של פעילות רשתית ושוויון 1 כפית של שמן כבד בקלה יש 1,350 מיקרוגרם. מקורות איכותיים אחרים כוללים מוצרי חלב בשומן מלא, כגון חלב, יוגורט, גבינה וחמאה.

אכילה בטא קרוטן גם להעלות את החנויות ויטמין A שלך. בטא-קרוטן הוא חומר מזין שמן המספק פירות וירקות צבעם. פירות וירקות עמוקים וכתומים הם מקור מצוין של בטא קרוטן, כולל בטטות, גזר, דלעת, מלון, משמשים, אפרסקים ומנגו. ירקות עלים ירוקים כהים, כמו תרד, ברוקולי, כרוב ו collards, גם לספק בטא קרוטן.

ויטמין A יכול להיות רעיל ואף לגרום לכשל בכבד ומוות אם צורכים בכמויות מוגזמות. הגבול העליון של ויטמין זה מוגדר על 2,800 מיקרוגרם למבוגרים. על פי משרד תוספי התזונה, רעילות ויטמין A מתרחשת בדרך כלל באמצעות תוספי מזון, אבל זה יכול לקרות דרך צריכת התזונה. הסימפטומים כוללים בחילה, סחרחורת, עור יבש ועצם כאבים במפרקים.

טפסים תזונתיים

מקורות מזון עשירים

מקורות נוספים

אזהרות רעילות