דיאטה הטובה ביותר עבור נשים בצורת תפוח

אם אתם נוטים לשאת משקל רב יותר סביב הבטן מאשר הירכיים והירכיים, אתה נחשב צורה תפוח ולא אגס. בעל צורה של תפוח יכול לגרום לך יותר נוטה תסמונת מטבולית, להגדיל את הסיכון למחלות לב, שבץ וסוכרת. נשים עם היקף המותניים של 35 ס”מ או יותר נמצאים בסיכון מיוחד. עם תזונה נכונה ושינויים באורח החיים, עם זאת, אתה יכול לעזור למנוע מחלות אלה ולהגן על הבריאות הכללית שלך.

בחירה בריאה

המכון הלאומי לב, ריאות ודם קבע קווים מנחים ספציפיים לריסון תסמונת המטבולית, ובעקבותיהם הוא מהלך חכם עבור נשים בעלות תפוח. המכון ממליץ לאכול מגוון רחב של פירות וירקות טריים, שימורי או מיובש, מילוי מחצית הצלחת שלך עם מזונות אלה ב הארוחה. כמו כן ממליצים על בחירת דגנים מלאים כגון אורז חום, לחם מחיטה מלאה, קינואה ודייסות, כמו גם חלבונים בריאים כגון דגים, גבינה מופחתת שומן, מוצרי סויה, שעועית, אפונה ואגוזים.

הימנע אלה מזונות

יחד עם מתן רשימה של הבחירות בריא, המכון ממליץ גם להימנע פריטים מסוימים כדי להגן על הבריאות שלך. להתרחק מאכלים ומשקאות עם סוכרים הוסיף, כגון ממתקים וסודה, כמו גם אלה גבוהות של נתרן, אשר עלול להוביל ללחץ דם גבוה. כמו כן, להימנע שומנים כי הם מוצקים בטמפרטורת החדר, כגון אלה מן הבשר, חמאה, גבינה קיצור, ואת צריכה מוגבלת של גרגרים מזוקקים כמו לחם לבן. למרות צריכת אלכוהול מתונה בסדר, שתייה כבדה עלולה להעלות את רמות הטריגליצרידים, להגדיל את הסיכון למחלות לב. צריכה מתונה היא לא יותר ממשקה אחד ביום לנשים או לא יותר משני משקאות ביום לגברים.

אכילה עבור הרזיה

אם אתם סובלים מעודף משקל, זמירה למטה תקטין את הסיכון לתסמונת מטבולית. אתה יכול לאבד 1 עד 2 פאונד בשבוע – מטרה בטוחה – על ידי אכילת 500 עד 1,000 קלוריות פחות ממה שאתה לשרוף כל יום. עם רמת פעילות מתונה, רוב האנשים יכולים להעריך שריפת קלוריות על ידי הכפלת המשקל שלהם על ידי 15. לדוגמה, אישה 155 פאונד שורף על 2,325 קלוריות ליום, תאבד על 1 פאונד בשבוע אוכלים 1,825 קלוריות ליום.

תתחיל לזוז

פעילות גופנית תסייע לך להשיג משקל בריא – וגם אם אתה לא רזה למטה, הפעילות תסייע לשרוף את השומן הקרביים עמוק בתוך הבטן שלך, על פי הרווארד בריאות פרסומים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, לקבל 150 עד 300 דקות בשבוע של פעילות אירובית מתונה, כגון הליכה מהירה, או 75-150 דקות בשבוע של תרגיל אירובי נמרץ, כגון ריצה קלה. כמו כן לבצע שריר בניית תרגילים כגון יוגה, אימון משקולות או לדחוף קופצים ו squats פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע.