את ההבדל בין התעמלות & בלט

התעמלות ובלט הן במרכז על תנועות הגוף של הספורטאי – הכוח, האיזון, הגמישות והאומנות המוצגים בהופעה. למרות הדמיון הזה, התעמלות ובלט הן שתי פעילויות פיזיות שונות.

סוגים

התעמלות היא ספורט הכולל דיסציפלינות רבות, כולל אמנותי, אמנותי, גברים, אמנותי, טרמפולינה, מתגלגל, אקרובטי, והתעמלות לכל, הידוע גם בשם התעמלות קבוצתית. אמנותית היא הפופולארית ביותר, זו התחום שבו נשים מתחרות על הרצפה, הקמרון, מוטות לא מאוזנים וקורות איזון בעוד גברים מתחרים על הרצפה, הקמרון, מוטות מקבילים, מוט אופקי, סוס פומל וטבעות דוממות, בלט הוא גם סוג של ריקוד ואמנות תיאטרלית. ברמה הפשוטה ביותר, זה ריקוד חינני המבוצע על קצות האצבעות עם עמדות רגליים שונות, פניות, קפיצות ומרים. כאמנות תיאטרלית, בלט הוא הסיפור שנקבע למוסיקה של הרקדנים, כמו “מפצח האגוזים” או “אגם הברבורים”.

הִתקַדְמוּת

ב התעמלות בלט, ספורטאים העליון לעתים קרובות החלו בתור ילדים צעירים, כי הן דיסציפלינות דורשים שנים של אימון יומי להגיע למעמד מקצועי. התקדמות בלרינות על ידי לקיחת שיעורים וביצוע ברסיטלים. כמו התקדמות ballerinas, הם מתחילים לרקוד את חתיכות על הפקות ידועים. ברמה המקצועית, בלרינות מצטרפות לחברות בלט ואודישן לתפקידים בהפקות, מתעמלות יכולות להשתתף בספורט לבילוי, אך רוב המתעמלות מתקדמות באמצעות סדרה של רמות תחת התעמלות ארה”ב. כדי לעבור כל רמה, מתעמלים חייב להוכיח גם מיומנות של מיומנויות או להרוויח ציון מסוים בתחרות. בתכנית הנשים האמנותיות, למשל, מתעמלים המתחרים מרמות 5 עד 10. אחרי רמה 10, מתעמלים יכולים לבדוק את מצב האליטה. התעמלות עלית שואפים להפוך את נבחרת המדינה להתחרות באולימפיאדה.

אַתלֵטִיקָה

בעוד עמדות זרוע חשובים בבלט, המוקד הוא על הרגליים והבהונות. כל הבלרינים מתחילים לרקוד על בהונותיהם בנעליים רכות. Ballerinas נקבה לבנות מספיק כוח הרגל ואת האיזון לרקוד “en pointe”, או על בהונות. בלקרינה נקבה לעיתים קרובות חוסר כוח הגוף העליון, בעוד הרקדנים הגברים להשתמש כוח הגוף העליון שלהם מרים.ההתעמלות כוללת חלק הקפיצות דומות נראה בלט, אבל אתלטיקה הכוללת היא שונה, כי ההתעמלות היא ספורט כוח. מתעמלים לרוץ ומתגלגלים, מדפדפים בגופם במספר סיבובים באוויר. להתעמלות יש גופים עליונים חזקים יותר משום שהם תומכים בעצמם על ידיהם ומשתמשים בכוח הגוף העליון שלהם כדי להחזיק עמדות על הטבעות, מתנדנדים סביב הסורגים ומתפוצצים מהקמרון.

פציעות

התעמלות ובלט הן פעילויות של פגיעה קשה. בגלל פרקטיקות אינטנסיביות והלחץ להיות רזה, בנות משתתפות בהתעמלות ובלט נמצאות בסיכון להפרעות אכילה, אובדן וסת ואוסטיאופורוזיס. הנפוצים ביותר פציעות בלט מתייחסים pirouettes והתברר עמדות ballerinas לחזור יום אחרי יום. פציעות אלה כוללות פציעות של כפות הרגליים, הקרסוליים, הירכיים והברכיים; מכיוון שהתעמלות מעמידה את הלחץ על הגוף כולו, פציעות התעמלות שכיחות כוללות את הכתפיים, הגב התחתון, המרפקים, הברכיים והקרסוליים. בעוד בלרינות בעיקר להישאר על הקרקע – רוקדים על הבמה או על barre – מתעמלים לבצע על מנגנוני גבוהות, להגדיל את הסיכון לפציעה.