אשר שמנים בישול הם נמוכים ויטמין K?

אם אתם נוטלים תרופות מדללות דם כגון קומדין – המכונה גם קומדין – עליכם לשמור על צריכת ויטמין K שלכם ברמה עקבית, תוך הימנעות ממזונות עשירים בחומר מזין זה. קומדין פועלת כדי לנטרל את תכונות קרישת הדם של ויטמין K כדי למנוע זרימת דם נפגעת. בעוד כמה ויטמין K- עשיר מזון קל לזהות, כגון כהה, עלים ירקות, אחרים דורשים מחקר. לדוגמה, בישול שמנים וחבישות יכול להכיל ויטמין K יותר מאשר אלה ירקות עלים ירוקים. אז לפני שאתה פורץ את המחבת, להיות מודעים למקום שבו בישול בשמנים ביחס לתוכן ויטמין K שלהם.

רבים של שמני בישול שמקורם תירס ואגוזים יש תוכן נמוך מאוד ויטמין K. שמן בוטנים מכיל את הכמות המינימלית של ויטמין K. למרות שמן תירס ושקד יש פי 10 כמות ויטמין K הכלול שמן בוטנים, הם הנמוכים ביותר בסולם. שמן אגוז שוקל לאחר מכן, עם פעמיים ויטמין K של תירס ושמן בוטנים. שמן חמניות הוא מעט גבוה יותר מאשר שמן אגוז, ושומשום ו חריע להשלים את רשימת השמנים כי הם נמוכים יחסית ויטמין קנולה ושמנים סויה הם הגבוהים ביותר זה מרכיב תזונתי, המכיל לפחות 39 פעמים (קנולה) ו עד 54 פעמים (סויה) כמות ויטמין K נמצא בשמן שקדים.

בוטנים, תירס, חמניות ושמן חריע הם לא רק נמוך ויטמין K, אבל הם גם נמוכים transfats בריא ושומנים רוויים. עבור מזונות לטיגון, לבחור שמנים כגון חמניות, חריע או קנולה, אשר יש יותר “נקודות עשן”, כלומר, הם יכולים לעמוד בטמפרטורות בישול גבוהות יותר ללא צריבה.

מבשלים בדרך כלל להשתמש בשמנים אגוזים, כגון שקדים ואגוזים, כי הם נמוכים בויטמין K, כדי להקנות את הטעם של האגוזים קלויים לאפיית לחם, רוטב סלט וירקות מאודים. שמן שומשום, נמוך ב K, הוא בחירה טעים עבור ירקות טריים צלוי ומטגנים. כמו מוצרים מיוחדים, שמנים אלו אגוזים הם יקרים יותר מאשר שמן בישול המיינסטרים, כגון תירס או חריע.

בזמן שאתה עשוי לחשוב כי חמאה היא אך ורק את רשימת בישול בריא, הוא נמוך ויטמין K, מה שהופך אותו למועמד לצרכים הבישול שלך. עם זאת, אתה צריך להשתמש בו במתינות, במיוחד אם יש לך מחלת לב או אם אתה מנסה להוריד את רמת הכולסטרול שלך, כמו חמאה גבוהה בשומן רווי וכולסטרול.

הקפד לדון בכל שינוי בתזונה שלך עם הרופא שלך. בעוד בליעת ויטמין K יותר יכול להפחית את היעילות של קומדין לאכול פחות ויטמין K יכול להגדיל את היתרונות של קומדין, רק מומחה מאומן רפואית יכולה לעזור לך לקבוע את הדיאטה הנכונה תוך נטילת סוג זה של תרופות.

סוגים

פוּנקצִיָה

שיקולים

תפיסות מוטעות

אַזהָרָה